DieRoten.pl

Müller odebrał Złotego Buta

fot.
Reklama

W siedzibie firmy Adidas w Herzogenaurach, pięć miesięcy po Mistrzostwach Świata w RPA, Thomas Müller wreszcie doczekał się na swoją nagrodę - prestiżowy Złoty But. Wychowanek Bayernu był najlepszym strzelcem Mundialu. Tym samym dołączył do znamienitego grona - wcześniej po tą nagrodę sięgali m.in. Miroslav Klose, Ronaldo, Gary Lineker, Mario Kempes, Eusebio i Gerd Müller.

"Jestem bardzo dumny" - mówi nieco podenerwowany Müller - "Dołączyłem do tak elitarnego grona w bardzo młodym wieku".

"To olbrzymi honor!" - zaznacza młody Bawarczyk.

"Niewiarygodne, Złoty But to coś wyjątkowego" - powiedział odbierając należne trofeum z rąk Herberta Heinera i Franza Beckenbauera.

"Jedziesz na Mistrzostwa Świata i myślisz tylko o ich wygraniu. Nie zastanawiasz się nad indywidualnymi nagrodami".

Nie tylko on zdobył pięć bramek na tym turnieju. Takim samym dorobkiem mogą poszczycić się także David Villa i Wesley Sneijder, ale to Müller miał na koncie najwięcej asyst, które są w tym przypadku decydujące.

"Denerwowałem się, gdy wracałem do domu samolotem, że Sneijder albo Villa strzelą kolejne gole" - zdradza wychowanek Bayernu.

To nie jedyne wyróżnienie jakie przypadło mu tego wieczoru. Thomas został także najlepszym młodym zawodnikiem turnieju. Oprócz niego, swoje nagrody odebrali także Diego Forlan (Złota Piłka, najlepszy zawodnik Mundialu) i Iker Casillas (Złota Rękawica, najlepszy bramkarz Mundialu).

Źródło:
zachar

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...