DieRoten.pl
Reklama

Mistrzowie świata U-17 uhonorowani na Allianz Arenie

fot. Tim S Peters / Shutterstock.com
Reklama

Na początku grudnia bieżącego roku, wielki sukces na turnieju mistrzostw świata do lat siedemnastu odnieśli piłkarze kadry Narodowej Niemiec U-17.

Przypominamy raz jeszcze – młodzi Niemcy zaliczyli świetny turniej w Indonezji i zasłużenie sięgnęli po złote medale, pokonując w finałowym starciu reprezentację narodową Francji.

Warto podkreślić, że w niemieckiej kadrze mogliśmy wyróżnić czterech wychowanków bawarskiego klubu, a będąc dokładniejszym mowa o takich graczach jak Max Schmitt, Maximilian Hennig, Robert Ramsak i Kurt Rueger, którzy zostali niedawno uhonorowani przez klub na Allianz Arenie.

Przed rozpoczęciem ostatniego domowego starcia w 2023 roku z VfB Stuttgart, prezydent Herbert Haine, prezes Jan-Christian Dreesen, dyrektor sportowy Christoph Freund oraz szef Campusu Jochen Sauer, uhonorowali czwórkę mistrzów świata na oczach 75 000 widzów, wręczając im pamiątkowe zegarki z wygrawerowaną pamiątką zwycięstwa w finale sprzed kilku tygodni.

− Jesteśmy dumni z tych talentów i świadczy to o pracy w Campusie Bayernu, gdy rozwijamy graczy, którzy wyznaczają międzynarodowe standardy w młodym wieku. Takie talenty dają nam nadzieję na przyszłość Bayernu – powiedział Herbert Hainer.

− Celem musi być teraz stopniowe wprowadzanie kwartetu na szczyt. Chcemy w przyszłości ponownie włączyć więcej talentów do naszej pierwszej drużyny, a Ci czterej młodzi ludzie mają wszystko, czego potrzebują – podsumował Jan-Christian Dreesen.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...