DieRoten.pl

Messi: Neuer i ter Stegen są bardzo podobni

18.10.2019, 09:21:03
FotoOlimpik

Jeszcze do niedawna jednym z najgłośniejszych tematów w niemieckiej prasie sportowej była rywalizacja o miejsce między słupkami w kadrze narodowej Niemiec.

Na całe szczęście spór na linii Marc-Andre ter Stegen oraz Manuel Neuer został zakończony, o czym też poinformowali nie tylko sami zawodnicy, ale i również selekcjoner Niemiec – Joachim Loew.

Mimo wszystko wielu kibiców wciąż zadaje sobie pytanie – który ze wspomnianych wyżej golkiperów prezentuje się lepiej i zasługuje na miejsce w wyjściowej jedenastce niemieckiej reprezentacji? Ostatnio o komentarz w tej sprawie poproszono Leo Messiego, czyli kolegę klubowego ter Stegena.

Obaj są wielkimi bramkarzami, którzy posiadają podobne cechy. Trzeba przyznać, że są bardzo podobni do siebie. Jednakże nie mam możliwości oglądania Manuela na treningach i w czasie spotkań – skomentował Messi.

− Muszę przyznać, że obaj świetnie czytają grę. Ich umiejętności gry z piłką sprawiają, że mogą także grać niczym pomocnicy. Poza tym są bardzo odpowiedzialni między słupkami – podsumował Argentyńczyk.

Podczas zakończonej niedawno przerwy reprezentacyjnej, aby załagodzić sytuację i uniknąć dalszych sporów, Joachim Loew postanowił dać szansę gry obu bramkarzom. Podczas gdy ter Stegen bronił w sparingu z Argentyną (remis 2:2), to kapitan Neuer strzegł dostępu do bramki w starciu z Estonią (wygrana Niemiec 3:0).

źródło: SportBuzzer
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama18.10.2019 21:05
Jakoś nie wierzę że jeden występ bramkarza Barcelony, i to w meczu towarzyskim, załagodził sytuację. Odpowiedz na to poznamy podczas Euro. Do tego czasu obydwaj będą dostawać szasnę ale podczas turnieju ktoś będzie tym numerem jeden i nie mam wątpliwości że nasz Manu. Czy wtedy ter Stegen pogodzi się z tą rolą?
18.10.2019 13:00
Ale czas pewnie działa na korzyść ter Stegena.
18.10.2019 09:24
Jednak mimo wszystko Neuer jest lepszy.

reklama