DieRoten.pl

Media: Bellingham był kuszony przez Bayern

02.08.2020, 09:28:07
Fotolia

Dokładnie 23 lipca Borussia Dortmund potwierdziła transfer młodego i niezwykle utalentowanego pomocnika, a będąc dokładniejszym mowa o takim graczu jak Jude Bellingham

Utalentowany pomocnik przeniósł się z ekipy Birmingham City za rekordowe jak na jego wiek 23 miliony euro.

Według niedawnych informacji niemieckiej prasy w ostatniej chwili Bellinghama starał się jeszcze pozyskać Bayern Monachium! Dziennik „Bild” podkreśla, że monachijczycy kilkukrotnie składali Anglikowi wielkie oferty, aby przekonać go do gry w trykocie FCB.

Co więcej to samo źródło utrzymuje, że Hasan Salihamidzic i szef skautingu bawarskiego klubu, czyli Marco Neppe mieli się nawet spotkać z rodziną Jude'a, zanim ten podpisał kontrakt z Borussią Dortmund. Obaj panowie starali się jeszcze przekonać pomocnika do zmiany decyzji, ale ten nie chciał już łamać słowa danego BVB.

Nieoficjalnie mówi się, że monachijczycy zaproponowali Anglikowi umowę, w ramach której zarabiałby rocznie 4,5 miliona euro (o 1,5 miliona euro więcej niż dortmundczycy).

Informacje te potwierdzają również dziennikarze magazynu „Kicker”. Bayern w ostatniej chwili próbował nakłonić utalentowanego zawodnika na przejście do „Gwiazdy Południa”, ale podobnie jak w przypadku Daniego Olmo w styczniu (wybrał RB Lipsk), było już za późno.

źródło: Bild / Kicker
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)

reklama02.08.2020 23:02
02.08.2020 15:56
Dobrze, że powędrował do BVB. Dortmundczycy zapłacili za niego 23 mln, a my nawet w przypadku odejścia Thiago powinniśmy kupić kogoś bardziej piłkarsko ułożonego oraz doświadczonego. Ponad to powinniśmy myśleć na temat Cuisance i Feina, a nie kogoś z zewnątrz. To może faktycznie nie jest dokładnie ta sama pozycja, ale taka kwota stanowiłaby już jedną czwartą ewentualnego transferu Havertza.

Jak już rozmawiamy na jego temat to mnie najbardziej rozbawiło zastrzeżenie jego numeru po jednym sezonie w seniorskiej drużynie Birmingham.
02.08.2020 15:13
Wątpię czy tak faktycznie było. Bayern długo przygląda się młodemu piłkarzowi zanim go kupi. Po za tym zawsze jak Borussia kupi jakiegoś młodego i utalentowanego piłkarza to Bayern też go chciał:)
02.08.2020 13:55
3 mln... 4,5 mln... ja pier... Świat już dawno oszalał. W takiej sytuacji to 20 baniek dla Davida bez mrugnięcia okiem.
02.08.2020 12:01
Dla rozwoju i przyszłości chyba podjął słuszny wybór. Jak się sprawdzi to zawsze do Bayernu może jeszcze trafić.
02.08.2020 11:14
Nie każdy zawodnik widząc lepszy kontrakt złamie dane słowo na ostatniej prostej. Uznał, że w BVB prędzej zostanie zawodnikiem pierwszej jedenastki, bo Bayern w ostatniej dekadzie zaniedbał ten aspekt najpierw tacy zawodnicy jak Zirkzee, Richards, Fein, Singh muszą dostać razem tyle minut co Davies by powiedzieć, że na nich stawiamy , bo pianie, że Musiala dostał 3 minuty, a Batista kilkadziesiąt jest oznaką stawiania na młodzież jest zaklinaniem rzeczywistości. Nie zapomniałem o Nianzouim czy Cuisance...
02.08.2020 10:59
Niech BvB się zbroi. Bayern powinien trzymać kciuki za wszystkie kluby w lidze, które się wzmacniają. Szkoda tylko, że pogra tam z 2 lata, podobnie jak Haaland zapewne. Ja tam cały czas liczę na przejście Kai'a do Bayernu z Monachium. Pewnie nie w tym sezonie... Doniesienia nt. rozmów Chelsea z Havertzem są bardzo różne. Aha!, żeby wyprzedzić ewentualne uwagi; tak wiem, że to nie do końca ta sama pozycja.
02.08.2020 10:38
Cóż, szkoda, ale przyznajmy szczerze. Dortmund bardziej do niego pasuje.

reklama