DieRoten.pl
Reklama

Media: 17-letni Irankunda trafi do Bayernu!

fot. Fotolia
Reklama

Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom prasowym, bawarski klub najwyraźniej dopiął na ostatni guzik transfer utalentowanego Irankundy.

Liczne media w Niemczech i nie tylko potwierdzają, że Bayern Monachium dogadał się już z australijskim klubem Adelaide United w sprawie utalentowanego Nestory’ego Irankundy.

Jak poinformował bawarski „TZ”, skrzydłowy od ponad roku znajdował się na celowniku FCB, którego skauci bacznie obserwowali jego rozwój. Dziennikarz Philipp Kessler donosi, że „Bawarczycy” uzyskali już jasność w sprawie pomocnika i latem 2024 roku przeniesie się on do Bawarii.

Australijczyk o tanzańskim pochodzeniu zaimponował osobom odpowiedzialnym w bawarskim klubie przede wszystkim swoją szybkością, dynamiką, umiejętnościami dryblingu, odwadze oraz zagrożeniu, które stwarza pod bramką rywala.

Podobnie sprawę stawia Kerry Hau z portalu „Sport1” oraz magazyn „Kicker” – latem 2024 roku Irankunda zasili szeregi rekordowego mistrza Niemiec.

Póki co nie wiadomo jednak, czy skrzydłowy od razu zostanie włączony do pierwszej drużyny, czy też będzie początkowo występował w FCB II. Wiele będzie zależało od dalszego rozwoju młodzieżowego reprezentanta Australii w nadchodzących miesiącach.

Źródło: Różne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...