Mbappe: Pojedziemy do Monachium po awans

W ubiegły wtorek do akcji na europejskiej scenie powrócili zawodnicy Bayernu Monachium, którzy mierzyli się na wyjeździe z Paris Saint-Germain.

Mistrzowie Niemiec pokazali się z dobrej strony i przez większość spotkania dominowali swoich rywali, choć w końcówce meczu w Paryżu, to Messi i spółka przeważali na połowie rywala. Ostatecznie monachijczycy pokonali zasłużenie paryżan 1:0.

Jedynego gola dla FCB zdobył Kingsley Coman, któremu asystował wprowadzony po przerwie Alphonso Davies. Z kolei podczas pomeczowego wywiadu dla klubowych mediów, na temat porażki i nadchodzącego rewanżu wypowiedział się Kylian Mbappe, który zapowiedział, że uda się wraz z kolegami do Monachium po awans.

− Musimy wyciągnąć z tego pozytywy. To dwumecz. Nie możemy zmienić tego, co stało się w pierwszym meczu. Pojedziemy do Monachium, aby awansować. Wiemy, że jest taka możliwość. Zawsze jest ku temu okazja. Pojedziemy więc tam z dużą ilością energii i determinacji – powiedział Mbappe.

− Nie ma już zasady bramek na wyjeździe. Musimy zdobyć bramkę, dzięki czemu wyrównamy. Musimy tam pojechać i wygrać. Grać naszą grę, atakujący futbol, który wiemy jak grać – dodał.

− Moje odczucia? Byłem trochę zaniepokojony, ale dałem z siebie wszystko. Teraz musimy kontynuować i dobrze się zregenerować. Jeśli wszyscy kontuzjowani powrócą i reszta odzyska sprawność na 100 procent, to jestem pewien, że nam się uda – podsumował Kylian Mbappe.

Przypomnijmy raz jeszcze, rewanżowe spotkanie pomiędzy Bayernem Monachium a Paris Saint-Germain zostanie rozegrane 8 marca (środa) na Allianz Arenie. Początek tego pojedynku zaplanowano o 21:00.