DieRoten.pl
Reklama

Matthijs de Ligt oraz Daley Blind z powołaniami

fot. vitaliivitleo / Photogenica
Reklama

Jeśli mowa o pierwszym zespole rekordowego mistrza Niemiec, to sezon 2022/23 oficjalnie dobiegł końca dla monachijczyków 27 maja w sobotę.

Tym samym wkrótce wielu piłkarzy uda się na kilkutygodniowy urlop i odpoczynek. Zanim jednak do tego dojdzie, to czeka nas jeszcze czerwcowa przerwa reprezentacyjna.

Jak zwykle to bywa w przypadku Bayernu, z pierwszego zespołu powołanych zostanie wielu zawodników. Ostatnio karty odsłonił selekcjoner holenderskiej reprezentacji narodowej, czyli Ronald Koeman, który powrócił na stanowisko w styczniu 2023 roku.

W przypadku graczy bawarskiego klubu, 60-letni Holender zdecydował się powołać takich piłkarzy jak Daley Blind oraz Matthijs de Ligt, który ma za sobą bardzo dobry sezon w barwach rekordowego mistrza Niemiec.

Ekipę „Oranje” czekają bardzo ważne spotkania podczas nadchodzącej przerwy reprezentacyjnej – w końcu 14 czerwca na Feyenoord Stadium w Rotterdamie, holenderska kadra narodowa podejmie w ramach półfinału Ligi Narodów UEFA reprezentację Chorwacji. Co do drugiego półfinału, Hiszpanie podejmą u siebie dzień później Włochów.

Jeśli mowa o finale, to został on zaplanowany na 18 czerwca o 20:45, zaś bój o trzecie miejsce odbędzie się nieco wcześniej, bo o 15:00.

Źródło: Ons Oranje
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...