DieRoten.pl
Reklama

Matthaeus: Zakładam, że Neuer wróci do bramki

fot.
Reklama

Mając na uwadze drugą część sezonu 2022/23, trener Julian Nagelsmann będzie zmuszony radzić sobie w najbliższych miesiącach bez dwóch kluczowych graczy.

Mowa o takich piłkarzach jak Lucas Hernandez (zerwane więzadło krzyżowe w kolanie) oraz Manuel Neuer, który przypomnijmy złamał nogę podczas grudniowego urlopu w górach.

Choć pojawiają się wątpliwości, co do powrotu 36-letniego bramkarza i odzyskania przez niego dawnej formy, to spokojny o Manu pozostaje legendarny pomocnik Bayernu i niemieckiej kadry narodowej – Lothar Matthaeus – który wierzy, że na świecie nie ma wciąż nikogo, kto mógłby go wygryźć z bramki.

− Nie sądzę, aby era po Manuelu Neuerze rozpoczęła się w przyszłym sezonie. Zakładam, że Manuel wróci i będzie równie dobry w bramce – stwierdził Matthaeus.

− Z jednej strony życzę tak wyjątkowemu zawodnikowi innego zakończenia kariery niż zatrzymanie się z kontuzją, a z drugiej uważam, że jego klasa i ambicja są nadal tak wielkie, że nie ma na świecie nikogo, kto mógłby go wyprzeć – dodał.

− Jeśli Bayern uważa, że Nuebel ma duże szanse na bycie numerem jeden Bayernu po tej drugiej połowie sezonu, mimo powrotu Neuera, to może wiedzą więcej niż my – podsumował Lothar Matthaeus.

Osobistym celem Manuela Neuera jest powrót do pełnych treningów i rozpoczęcie przygotowań do nowego sezonu w lipcu 2023 roku. Póki co 36-latek pracuje indywidualnie nad swoim powrotem.

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...