DieRoten.pl

Matthaeus: Wielu kibiców Bayernu jest rozczarowanych

29.04.2023, 14:54:05
Photogenica

Ostatnio w najnowszym wydaniu niemieckiego tygodnika „Sport Bild” obszernego wywiadu udzielił legendarny pomocnik FCB, a obecnie ekspert telewizyjny – Lothar Matthaeus.

Niemiec w rozmowie z dziennikarzem, poruszył wiele różnych kwestii związanych z ostatnimi wydarzeniami w Bayernie – jak można było się spodziewać, nie zabrakło pytań o zmianę trenera i ostatnie słabe wyniki monachijczyków.

Lothar Matthaeus nie ma wątpliwości, że zwolnienie Nagelsmanna na tym etapie sezonu było błędem ze strony szefów FCB, zwłaszcza że wyniki „Bawarczyków” w ostatnich tygodniach są rozczarowujące.

− Tak, jeśli spojrzeć na wyniki. Nie wiem, jak daleko Bayern myślał w przyszłość stosując ten środek. Tuż przed zmianą trenera Nagelsmann był wspierany przez szefów, którzy wypowiadali te same słowa – powiedział Matthaeus.

− Dlatego od momentu zwolnienia doszło do spadku wiarygodności w oczach opinii publicznej. Wielu kibiców jest z tego powodu słusznie rozczarowanych. W Dortmundzie panuje obecnie lepszy klimat - ludzie są ze sobą otwarci, nawet jeśli chodzi o negatywną krytykę – dodał.

− Klimat między klubem, kibicami i opinią publiczną jest właściwy. Krytyka jest akceptowana, nawet czasami ostro sformułowana. W Monachium ludzie zawsze czują się osobiście zaatakowani, gdy słyszą krytykę. Należy nauczyć się radzić sobie z negatywnymi opiniami – mówił dalej.

− Sam to zauważam w swojej pozycji eksperta. Nigdy nie jest to sprawa osobista, kiedy zwracam uwagę na problemy, które do mnie docierają. Przez lata pochwały były zawsze chętnie przyjmowane, ale tak samo osoby odpowiedzialne muszą teraz umieć żyć z krytyką – podsumował Lothar Matthaeus.

Mistrzowie Niemiec jutrzejszego późnego popołudnia będą mieli okazję powrócić na fotel lidera, po tym jak wczoraj Borussia Dortmund straciła punkty z Bochum. Jeśli monachijczycy wygrają jutro z Herthą, to odzyskają pierwsze miejsce i będą mieć punkt przewagi nad BVB.

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)29.04.2023 20:11
Pokaż mi kibica zadowolonego.
29.04.2023 16:38
Wielu ? Chyba wszyscy.
29.04.2023 15:54
29.04.2023 15:42
Wszyscy są rozczarowani bo wielu myślało, że na majówkę Bayern będzie już mistrzem.
29.04.2023 15:38
29.04.2023 15:37
29.04.2023 15:22
Dobrze gada...polać mu