DieRoten.pl
Reklama

Matthaeus: Kimmich powinien zostać

fot. canno73 / Photogenica
Reklama

Jednym z najgorętszych tematów w niemieckich mediach od dłuższego czasu pozostaje kwestia przyszłości Joshuy Kimmicha w Bayernie.

Podczas gdy pozostanie w Monachium na dłużej jest bardzo realne, to co jakiś czas powraca temat ewentualnego transferu Kimmicha do klubu spoza Niemiec – wymienia się między innymi FC Barcelonę czy też Manchester City. Ponadto zainteresowane mają być też inne kluby z Premier League.

Ostatnio jednak głos w sprawie Joshuy i tego, czy powinien on odchodzić z FCB do innego zagranicznego klubu, zabrał legendarny pomocnik Lothar Matthaeus, który jest przekonany, że Jo powinien zostać w ekipie „Gwiazdy Południa”.

− Czy Joshua powinien odejść? Nie, powinien tu zostać. Kimmich musi się z tym pogodzić, jeśli trener chce grać nim na prawej stronie, ponieważ tam również może grać na światowym poziomie. Na arenie międzynarodowej czasami gracz ma pecha, że jest światowej klasy na dwóch pozycjach – powiedział Matthaeus.

− Kimmich jest graczem zespołowym. Ma charakter i dlatego da z siebie wszystko w drużynie narodowej, a także w Bayernie, jeśli trener będzie chciał, aby grał na prawej flance – podsumował Lothar Matthaeus.

Od momentu swojego profesjonalnego debiutu w pierwszej drużynie rekordowego mistrza Niemiec, Joshua Kimmich rozegrał do tej pory 390 spotkań. Jego dorobek robi ogromne wrażenie, albowiem mowa jest o 42 bramkach oraz 104 asystach. Co do tytułów, to 29-latek ma już ich na swoim koncie 20.


Źródło: Fussball News
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...