DieRoten.pl

Matthaeus: Gdyby nie Neuer, Bayern straciłby z 70 goli

20.04.2021, 08:53:14
FotoOlimpik

Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że największym problemem i słabością klubu ze stolicy Bawarii w bieżącym sezonie 2020/21 jest nieszczelna defensywa.

Jeśli spojrzymy na bieżącą kampanię ligową 2020/21, to podopieczni Hansiego Flicka stracili już w tym sezonie łącznie 38 bramek! Dla porównania w całym poprzednim sezonie 2019/20 monachijczycy dopuścili do straty w sumie 32 goli w BL.

Nie tak dawno temu w obszerniejszym wywiadzie dla magazynu „Kicker” na temat problemu FCB z defensywą wypowiedział się Lothar Matthaeus, który wskazał, że wynika to głownie ze stylu gry mistrzów Niemiec i ryzyka podejmowanego przez graczy „Gwiazdy Południa”.

‒ Dlaczego Bayern traci tak wiele bramek? Pytanie powinno brzmieć - jakie DNA chcesz mieć? Bayern ma świetną ofensywę i gra atrakcyjny futbol pod wodzą Hansiego Flicka – powiedział Matthaeus.

‒ Drużyna zawsze podejmuje duże ryzyko, ale gdy traci piłkę, nie jest już tak zwarta jak było to w poprzednim sezonie, brakuje sprytu i szybkości. Joshua Kimmich jest bardziej rozgrywającą szóstką, niż czyszczącą piłki szóstką. Jednakże Bayern takiego go właśnie chce, Joshua bierze udział w każdym ataku. Ostatecznie tylko obaj środkowi obrońcy są odciążeni z obowiązków ofensywnych – mówił dalej.

‒ Pavard i Hernandez, na przykład, zostali mistrzami świata na swojej pozycji. Bayern podejmuje wiele ryzyka w grze z kontry, co sprawia, że niecelne podania są niebezpieczne. Zawsze łatwo jest przeprowadzić atak na obronę – kontynuował.

Legendarny pomocnik Bayernu Monachium i niemieckiej reprezentacji narodowej nie ma również wątpliwości, że gdyby nie osoba Manuela Neuera, to monachijczycy straciliby w tym sezonie nawet 70 bramek.

‒ Pavard i Davies celowo występują w roli przybranych skrzydłowych, ale wtedy takie straty piłki jak ta przed 0:1 z PSG nie mogą mieć miejsca. Przy okazji trzeba wyróżnić Manuela Neuera w bramce, bez niego Bayern straciłby już z 70 goli – podsumował Lothar Matthaeus.

źródło: Kicker.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)20.04.2021 20:02
To nie jest kwestia tego, że Flick nie ogarnia obrony. Tylko nawarstwiającego się zmęczenia jeszcze z zeszłego sezonu i braku ławki rezerwowych.
20.04.2021 15:14
Właśnie nad defensywą musimy popracować bo to o czym mówi Matthaeus zemściło się na nas na tle takiego przeciwnika jak PSG. Dobry zespół musi mieć dobry atak i dobrą obronę!!
20.04.2021 11:21
zostalibyśmy mistrzami z ujemnym stosunkiem bramek :-D ;-)
20.04.2021 10:24
Niestety
Ale obrona w tym sezonie to tragedia
Davies: ta jego forma słabiutka
Boateng: no zdarzały mu się słabe mecze ale więcej było tych dobrych
Süle: jakbym miał mówić jego najlepszym meczu to lazio i mainz
Pavard: słabiutko z tą formą
Sarr: o nim nie ma co gadać nawet fo długiej drużyny się nie nadaję brawo hasan za sprowadzenie gówna
Alaba: no tak jak boateng były dobre mecze i słabe
Lucas: szef obrony, błędów nie robi czasami może zastąpić Daviesa jak tego nie ma w obronie świetny zastępca alaby
20.04.2021 09:41
@ Zerafaelo - " ... Odbieram to jako krytykę i atak na Flicka. ... "

A ja odbieram to jako krytykę Hasana.

Tak jak zdewastował Hasan Bayern to typowy bandytyzm
20.04.2021 09:32
Ilość straconych bramek jest wynikiem ryzyka jakie wynika ze stylu jakim Bayern gra. A do tego dochodzi słabsza forma spowodowana brakiem przerwy po poprzednim sezonie, braku okresu przygotowawczego oraz ilości spotkań w tak krótkim czasie.
20.04.2021 08:57
Nie Flick trochę nie ogarnia obrony.
20.04.2021 08:56
Odbieram to jako krytykę i atak na Flicka.