DieRoten.pl

Martinez: Wygrać LM? To bardzo skomplikowane

18.09.2023, 14:51:42
Ł. Skwiot

Oczekiwanie w końcu dobiega końca! Już jutro wracają elitarne rozgrywki Ligi Mistrzów, które w zeszłym sezonie wygrał Manchester City.

Przy okazji nowej edycji Ligi Mistrzów, obszernego wywiadu dla dziennika „Bild” udzielił były już pomocnik Bayernu Monachium – Javi Martinez – który dwukrotnie miał okazję zdobyć z FCB tytuł Champions League.

W rozmowie z dziennikarzem zapytano o jego własne doświadczenia z LM oraz wspomnienia z 2013 i 2020 roku, kiedy to wraz z „Bawarczykami” triumfował w rozgrywkach. Hiszpan nie ma wątpliwości, że wygranie tytułu jest bardzo skomplikowane, a szczęście odgrywa ważną rolę.

− To bardzo skomplikowane! Aby wygrać takie rozgrywki, wiele rzeczy musi się zgrać. Przede wszystkim drużyna musi być w najlepszej formie w decydującej fazie - pod względem gry, ale także fizycznie – powiedział Martinez.

− Potrzeba też szczęścia, jeśli chodzi o brak kontuzji i decydujące momenty na boisku. Zwłaszcza w ćwierćfinałach i półfinałach, gdzie wszystkie drużyny są na niezwykle wysokim poziomie – mówił dalej.

Hiszpańskiego pomocnika zapytano również, czy w Lidze Mistrzów można być w pewnych momentach pewnym końcowego triumfu.

− Nie, to niezwykła rzecz w Lidze Mistrzów. Można by pomyśleć, że w 2020 roku mieliśmy to uczucie po 8:2 w ćwierćfinale przeciwko Barcelonie Messiego. Oczywiście w pierwszej chwili myślisz, że wszystko idzie po twojej myśli - dopóki po tej euforii nie zdasz sobie sprawy, że w następnej rundzie czeka jeszcze silniejsza drużyna, a następnie PSG ze wszystkimi swoimi gwiazdami w finale – dodał.

− Tak więc nigdy nie można być pewnym zwycięstwa, ponieważ przeciwko takim przeciwnikom zawsze wszystko zależy od szczegółów – podsumował Javi Martinez.

źródło: Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)20.09.2023 11:23
na ten moment nie mamy szans
19.09.2023 10:54
Forma na wiosnę, to jest klucz.

Na co komu rekordy w fazie grupowej, na co komu faworyzowanie przez bukmacherów, gdy to co zapowiadało się pięknie, kończy się za szybko.
19.09.2023 00:28
@tapczan w erze var nie ma czegoś takiego jak błędy sędziowskie, jest tylko celowe przymykanie oka przez sędziego lub celowe faworyzowanie jakiejś z drużyn i to widać w wielu momentach wielu meczy.
18.09.2023 20:54
Nie będzie łatwo zdobyć ale nie jesteśmy bez szans. Wierzę w Bayern i wierzę, że możemy LM wygrać.
18.09.2023 20:40
Trudne ale na pewno stać nas na to!!
18.09.2023 20:29
W tym roku może być ciężko z wygraniem ale trzeba zawsze wierzyć.
#MiaSanMia
18.09.2023 15:12
Wiele czynników wpływa na końcowy tryumf, a nie małą rolę w tym odgrywa losowanie, drabinka, dyspozycja dnia, kontuzje, błędy sędziowskie czy zwykłe szczęście.