Maroko z remisem, Kimmich ratuje w końcówce

Dokładnie wczoraj (12 czerwca) rozpoczęła się ostatnia przerwa reprezentacyjna w ramach kończącego się nieuchronnie sezonu 2022/2023.

W nadchodzących dniach będziemy świadkami wielu ciekawych i niezwykle interesujących spotkań – mowa nie tylko o sparingach, ale i pojedynkach Ligi Narodów, czy też potyczkach w ramach eliminacji do mistrzostw Europy.

Wczorajszego wieczoru mogliśmy z kolei oglądać w akcji pierwszych monachijczyków – podczas gdy Niemcy rozegrali mecz towarzyski z Ukraińcami, to nieco później przeciwko Republice Zielonego Przylądka zagrali piłkarze marokańskiej reprezentacji narodowej.

Niemcy 3:3 (1:2) Ukraina

Sporym zaskoczeniem zakończył się mecz towarzyski Niemców z Ukrainą, który odbył się na Weserstadion w Bremie. Podczas gdy pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem 2:1 ukraińskiej reprezentacji, to po zmianie stron Ukraińcy byli jeszcze w stanie doprowadzić do stanu 3:1.

Niemniej jednak w samej końcówce ekipa „Die Mannschaft” wzięła się w garść i ostatecznie wywalczyła remis. Jeśli mowa o bramkach dla naszych sąsiadów zza Odry, to na listę strzelców wpisali się kolejno Niclas Fuellkrug, Kai Havertz oraz Joshua Kimmich.

Jeśli mowa o zawodnikach Bayernu, od samego początku zagrali wspomniany wyżej Kimmich, Sane oraz Goretzka. Z kolei w drugiej części starcia na boisku zameldował się jeszcze Musiala, który zmienił Leona.

Występy piłkarzy Bayernu:

Joshua Kimmich (90 minut + 1 bramka)
Leroy Sane (90 minut)
Leon Goretzka (62 minuty)
Jamal Musiala (28 minut)

Maroko 0:0 (0:0) Republika Zielonego Przylądka

Nieco później swoje spotkanie towarzyskie rozegrali także piłkarze marokańskiej reprezentacji narodowej, którzy mierzyli się z Republiką Zielonego Przylądka.

Mimo lepszej gry i dominacji w starciu na Stade Moulay Abdellah w Rabacie, Marokańczycy nie byli w stanie przebić się przez obronę swoich rywali i ku rozczarowaniu fanów uzyskali zaledwie bezbramkowy remis. Noussair Mazraoui rozegrał pełne 90 minut w tym pojedynku.