Mane, Davies i Mazraoui bez zwycięstw

Za nami ostatnie spotkania w ramach pierwszej w tym sezonie przerwy reprezentacyjnej, w trakcie której rozegrano wiele sparingów oraz meczów w ramach Ligi Narodów UEFA.

Jak już informowaliśmy wcześniej, pierwotnie z pierwszego zespołu rekordowego mistrza Niemiec powołanych zostało 18 zawodników, ale dwóch z nich wróciło już z racji na infekcję koronawirusem (Manuel Neuer oraz Leon Goretzka). Co do wczorajszych spotkań, to w akcji mogliśmy oglądać trzech reprezentantów I drużyny FCB.

Były to zarazem ostatnie pojedynki w ramach wrześniowej przerwy reprezentacyjnej!

BSFZ-Arena w Maria Enzersdorf: Iran 0:0 (0:0) Senegal

Swoje drugie i ostatnie spotkanie w ramach wrześniowej przerwy reprezentacyjnej rozegrali wczoraj piłkarze senegalskiej reprezentacji narodowej, którzy na stadionie w Maria Enzersdorfie mierzyli się w meczu towarzyskim z Iranem. Koniec końców pojedynek ten zakończył się bezbramkowym remisem.

Jedyny powołany na zgrupowanie gracz Bayernu, czyli Sadio Mane, spędził na boisku pełne 90 minut. Ostatecznie 30-latek kończy zgrupowanie z bilansem 180 rozegranych minut oraz 1 bramką.

Tehelne pole w Bratysławie: Kanada 0:2 (0:2) Urugwaj

Nieco później w meczu towarzyskim mierzyli się piłkarze Kanady i Urugwaju. Ostatecznie Urugwajczycy pokonali swoich rywali 2:0, zaś na listę strzelców wpisali się de la Cruz oraz Nunez. Alphonso Davies spędził na murawie 90 minut i został wybrany przy okazji najlepszym graczem Kanadyjczyków przez liczne portale sportowe.

Estadio Benito Villamarin w Sewilli: Paragwaj 0:0 (0:0) Maroko

Późnym wieczorem w meczu towarzyskim Maroko mierzyło się z kolei z Paragwajem. Mimo kilku okazji bramkowych, pojedynek w Sewilli zakończył się ostatecznie bezbramkowym remisem. Powołany z Bayernu Noussair Mazraoui rozegrał spotkanie w pełnym wymiarze czasowym (po jego niedawnej kontuzji nie ma już żadnego śladu).