DieRoten.pl
Reklama

Man Utd pewny finalizacji transferu de Ligta

fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com
Reklama

Wiele wskazuje na to, że tego lata klub ze stolicy Bawarii opuści grający na środku obrony Matthijs de Ligt.

Jak donoszą liczne media, Manchester United pracuje intensywnie nad transferem Matthijsa de Ligta, który nie tylko otrzymał zielone światło od FCB na transfer, ale i również jest zdeterminowany, aby dołączyć do zespołu Erika ten Haga tego lata…

Dziś kilka nowych informacji przedstawił „Sport1”, który donosi, że Anglicy są bardzo pewni tego, że jeszcze w tym tygodniu uda im się sfinalizować pozyskanie Holendra (badania medyczne odbyłby się dopiero po zakończeniu mistrzostw Europy w Niemczech).

40 mln euro plus 10 mln euro w bonusach?

Mówi się, że rozmowy między klubami są bardzo konstruktywne, choć kością niezgody pozostaje opłata transferowa – podczas gdy Manchester jest gotów zapłacić 40 milionów euro, to monachijczycy oczekują dokładnie 50 milionów euro za reprezentanta Holandii.

Nie można jednak wykluczyć, ze obie strony dogadają się mimo wszystko i Anglicy zapłacą w sumie 50 milionów euro, lecz rozbite na 40 milionów euro kwoty podstawowej plus 10 milionów euro w formie różnych bonusów (w zależności od występów, osiągnięć i tak dalej).

Tah zastąpi de Ligta?

Według wspomnianego wyżej źródła, środki ze sprzedaży de Ligta zostaną wykorzystane na kolejne transfery – w tym Jonathana Taha z Bayeru 04 Leverkusen. Max Eberl ma naciskać na sprzedaż Matthijsa i wykorzystać zarobione pieniądze na dalsze wzmocnienia.

Źródło: Sport1
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...