DieRoten.pl

Mai śledzi sytuację defensywy, Kabak bliski porozumienia z FCB?

17.06.2019, 09:25:25
DieRoten.pl

Choć okienko transferowe nie zostało jeszcze otwarte, to klub ze stolicy Bawarii poczynił już pierwsze kroki − z dniem 1 lipca nowymi piłkarzami Bayernu zostaną Pavard oraz Hernandez.

reklama

Biorąc pod uwagę obecną kadrę Bayernu Monachium i nowych zawodników, którzy zasilą szeregi ekipy mistrzów Niemiec z dniem 1 lipca, to w zespole znajdzie się dokładnie pięciu środkowych defensorów. Będąc dokładniejszym mowa o takich graczach jak:

− Lucas Hernandez
− Benjamin Pavard
Jerome Boateng
Mats Hummels
Niklas Suele

Jak więc widzimy w środku obrony zrobi się bardzo ciasno, więc nic dziwnego, że tego lata z drużyną „Die Roten” pożegna się co najmniej jeden środkowy obrońca (nawet jeśli Pavard i Hernandez zostali zatrudnieni nie tylko w roli stoperów, ale i bocznych obrońców).

Do niedawna wydawało się, że numerem jeden w przypadku sprzedaży jest Boateng, ale ostatnie informacje sugerują, że najbliżej odejścia jest Hummels. W gruncie rzeczy do grona stoperów FCB można jeszcze zaliczyć młodego i utalentowanego Lukasa Maia, który miał już okazję zadebiutować w pierwszym zespole.

Z informacji niemieckiego „Sport1” możemy dowiedzieć się, że młody Niemiec wnikliwie obserwuje sytuację defensywy bawarskiego klubu w ostatnich miesiącach. Według Jonasa Austermanna 19-latek wyobraża sobie pozostanie w klubie na dłużej, jeśli tylko otrzyma zapewnienie o minutach w przyszłym sezonie.

Niewykluczone jednak, że monachijczycy sprowadzą tego lata jeszcze jednego defensora. Turecki dziennikarz Taner Karaman poinformował ostatnio, że Ozan Kabak jest bliski zawarcia porozumienia z Bayernem, zaś transfer jest tylko kwestią czasu. Młody Turek trafił do Stuttgartu zimą 2018 roku. Warto wspomnieć, że już wtedy spekulowano, że monachijczycy mieli udział w tym transferze, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Gnabry’ego i Werderu Brema.

19-latek w rundzie wiosennej rozegrał w sumie 34 spotkania dla stuttgartczyków, w których strzelił 3 bramki. Koszt transferu może wynieść 15 milionów euro.

 

źródło: Różne

reklama

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama17.06.2019 14:36
Moim zdaniem Mai od przyszłego sezonu powinien być już w pierwszej drużynie i dostawać szansę gry, inaczej na jego miejscu bym odszedł!! Narzekamy że nie produkujemy talentów ale gdy pokaże się jeden dobry gracz to i tak szansy nie dostaje. Trochę tego nie rozumiem.
17.06.2019 13:36
Mai powinien powędrować na wypożyczenie do klubu z 2 Bundesligi. Kabak może do nas przejść, o ile będzie dostawał okazje, bo skończy się jak z Renato.
17.06.2019 13:30
17.06.2019 12:13
Skład w nowym sezonie może wyglądać tak :Hernandez,Suele,Hummels,Paward.
17.06.2019 10:21
Nie wiem w co gra zarząd ale żeby się nie tylko nie sfrajerzyli
17.06.2019 09:51
no to jak... Mai i Kabak w miejsce Boa i Matsa ? na pewno młodziej, na pewno taniej :-)

reklama