DieRoten.pl
Reklama

Magath chwali Muellera: Pomógł FCB w ostatnich meczach

fot.
Reklama

Wiele miesięcy temu, selekcjoner niemieckiej reprezentacji narodowej − Joachim Loew − podjął decyzję, że nie będzie już więcej powoływał Thomasa Muellera, Matsa Hummelsa oraz Jerome'a Boatenga.

Mimo wszystko zdaniem Felixa Magatha, który w przeszłości miał okazję pracować w drużynie rekordowego mistrza Niemiec, zarówno Thomas Mueller, jak i również Mats Hummels mogą okazać się bardzo pomocni na mistrzostwach Europy w 2020 roku.

Zdaniem 66-latka wychowanek bawarskiego klubu może jeszcze wnieść wiele dobrego do reprezentacji, zwłaszcza że w ostatnich meczach FCB prezentuje się bardzo dobrze. Ponadto w rozmowie dla "AZ", niemiecki szkoleniowiec nie szczędził pochwał pod adresem Hansiego Flicka.

Co mogę powiedzieć. Do Euro wciąż dużo czasu, zaś Mueller, podobnie jak Hummels, był ważną częścią kadry narodowej przez wiele lat. Jestem pewny, że z jego umiejętnościami i doświadczeniem, Thomas mógłby wywrzeć pozytywny wpływ i pomóc na Euro − powiedział Magath.

− Zaletą Flicka jest to, że pracował już jako asystent w Bayernie i ma bliskie relacje z drużyną. Potrafi dobrze oceniać graczy. Mueller wyraźnie pomógł im zagrać lepiej w ostatnich meczach. Ponadto Hansi lepiej zbliżył do siebie zespół, niż miało to miejsce u Kovaca − mówił dalej.

Jak dobrze wiemy Thomas Mueller oraz David Alaba są ostatnimi wychowankami Bayernu, którzy przebili się z akademii piłkarskiej FCB do pierwszego zespołu. Zdaniem Magatha wkrótce w ich ślady może pójść też kilku innych utalentowanych graczy "Gwiazdy Południa".

− Dla mnie Mueller zawsze powinien grać, powiedział van Gaal w sezonie 2009/10. Tak też powinno być. W swoim debiutanckim sezonie rozegrał wszystkie 34 mecze ligowe, 12 spotkań w LM oraz 6 w Pucharze Niemiec. Po Muellerze i Alabie żaden inny amator nie przebił się do pierwszego zespołu. Teraz jednak jest kilka talentów, które być może pójdą w ich ślady − podsumował Magath.

 

Źródło: AZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...