DieRoten.pl
Reklama

Lucas odejdzie z Bayernu!?

fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Reklama

Dla kibiców Bayernu Monachium z pewnością to niezbyt dobre wiadomości... Jak informują pierwsze źródła, Lucas Hernandez jest kuszony ofertą Paris Saint-Germain...

Według najnowszych doniesień prasowych, przeciągające się rozmowy oraz brak pełnego porozumienia Bayernu z Lucasem Hernandezem w sprawie nowego kontraktu mają konkretny powód…

Jak informuje francuski „Foot Mercato”, defensor wstrzymał obecnie negocjacje z „Bawarczykami”, jako że otrzymał ofertę od mistrzów Francji, czyli Paris Saint-Germain. Dziennikarz Santi Aouna dodaje, że Francuzowi miał spodobać się pomysł możliwego transferu do paryskiego klubu.

Jakby tego było mało, to w ostatnich godzinach rozmowy między wicemistrzem świata z 2022 roku a PSG miały nabrać rozpędu. Mówi się, że 27-latek jest dla paryżan priorytetem na nadchodzące letnie okienko transferowe. Na ten moment sam zawodnik nie podjął jednak jeszcze żadnej decyzji.

Kerry Hau potwierdza

Informacje o wstrzymaniu rozmów Lucasa z Bayernem w sprawie nowej umowy potwierdza także dziennikarz Kerry Hau z portalu „Sport1”. Negocjacje w sprawie nowej umowy były już bardzo zaawansowane, a bawarski klub był już przekonany, że kontrakt zostanie sfinalizowany i podpisany przez zawodnika przed zakończeniem bieżącego sezonu 2022/23. Niestety, ale ostatnio nastąpił zaskakujący punkt zwrotny…

27-latek zaczął się wahać w kwestii swojej przyszłości, jako że otrzymał lukratywną ofertę z Paris Saint-Germain. Mówi się, że PSG już od dawna wyraża zainteresowanie, zaś ostatnio paryżanie mieli przejść do konkretnych działań. Ponadto usługami defensora interesują się też angielskie i hiszpańskie kluby.

Choć w FCB Hernandez zarabia około 15-20 mln euro rocznie (brutto), to Francuzi są gotowi zaoferować mu jeszcze więcej. Piłkarz nie podjął jeszcze żadnej decyzji, zaś przedłużenie umowy z Bayernem nie zostało wykluczone. Mówi się, że mimo bogatej historii kontuzji, monachijczycy są gotowi zaoferować Lucasowi takie same warunki płacowe.

Kerry Hau dodaje, że z otoczenia zawodnika płyną głosy, że umowa zostałaby już dawno temu przedłużona, gdyby klub złożył mu ofertę zaraz po mundialu. Bez względu na wszystko, Tuchel ma nadzieję, że 27-latek pozostanie w Monachium.

Źródło: Sport1 / FootMercato
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...