Lohmann: Chcemy budować po Nowym Roku na tych występach

Kilka dni temu zawodniczki Bayernu Monachium oficjalnie zakończyły zmagania w rundzie jesiennej, podejmując u siebie Benfikę.

W swoim ostatnim pojedynku fazy grupowej rozgrywek żeńskiej Ligi Mistrzów, podopieczne Alexandra Strausa pokonały Benfikę 2:0 i potwierdziły swoją dotychczas udaną kampanię na europejskim podwórku.

Po ostatnim gwizdku, przed kamerami klubowej telewizji „FCB.tv”, na kilka pytań dziennikarza odpowiedziała Sydney Lohmann, która nie kryła swojego zadowolenia z faktu zdobycia 3 punktów oraz zbliżającej się przerwy zimowej.

− Odnieśliśmy zwycięstwo i nie straciłyśmy bramki - to się liczy. Oczywiście był to bardzo trudny mecz. Szczególnie pierwsza połowa nie była zbyt dobra – powiedziała Lohmann.

− Zagrałyśmy zbyt niedbale i straciłyśmy zbyt wiele piłek. W drugiej połowie było już lepiej. Teraz wchodzimy w przerwę zimową i zasłużyłyśmy na to – mówił dalej.

− W nowym roku chcemy budować na występach z ostatnich kilku tygodni i odnosić kolejne sukcesy – podsumowała Sydney Lohmann.

Przypominamy zarazem, że zawodniczki Bayernu przerwę świąteczno-zimową zakończą 9 stycznia 2023 roku (poniedziałek), po czym rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej, która w przypadku FCB Frauen rozpocznie się 5 lutego.

Źródło: FCB.tv