DieRoten.pl

Loew: Widzę Lahma jako trenera lub dyrektora sportowego

19.02.2017, 01:35:45
Ł. Skwiot

Choć Philipp Lahm ogłosił już swoją decyzję o zakończeniu kariery piłkarskiej wraz z końcem tego sezonu oraz oznajmił, iż nie ma zamiaru przejmować "na razie" stanowiska dyrektora sportowego, to Joachim Loew jest innego zdania.

Trener niemieckiej kadry narodowej Joachim Loew, który wiele zawdzięcza Philippowi Lahmowi stwierdził otwarcie w ostatniej rozmowie, iż kapitan Bayernu nie powinien całkowicie żegnać się ze światem piłki nożnej.

Mimo wszystko Loew doskonale rozumie decyzję Lahma, który po meczu Pucharu Niemiec z Wolfsburgiem ogłosił, że to jego ostatnie miesiące gry w karierze piłkarskiej.

Oczywiście jestem w stanie wyobrazić sobie Philippa na wielu różnych stanowiskach. On może zostać trenerem czy dyrektorem sportowym − powiedział po wczorajszym meczu Bayernu z Herthą Joachim Loew.

Lahm powinien jednak pozostać związany z piłką nożną. To dla niego osobiście dobry czas na taką decyzję. Philipp już dwukrotnie dokonał dobrej decyzji − zakończył trener kadry narodowej naszych sąsiadów zza Odry.

W późniejszym oświadczeniu Lahm uspokoił jednak, że nie ma zamiaru na zawsze żegnać się ze światem piłki. Kapitan "Die Roten" zapowiedział, że pewnego dnia powróci do Bayernu.

Do tej pory 33-letni Niemiec rozegrał dla swojego klubu łącznie 25 spotkań, zaś jego dorobek to dwie bramki oraz trzy asysty. W całej swojej dotychczasowej karierze Lahm ma na swoim koncie już 639 spotkań z dorobkiem 32 trafień oraz 77 asyst.

źródło: TZ.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)20.02.2017 12:16
Racja, odpocznie rok i porządnie przygotuje się do nowej funkcji - sam mówił, że lubi być przygotowany, przecież to profesjonalista w każdym calu - i na pewno powróci do Bayernu.
19.02.2017 21:47
Za dużo szumu wokół naszego kapitana!! on wcale nie powiedział że definitywnie żegna się z piłką tylko na razie!! Kiedyś wróci, o to bądźmy spokojni:)
19.02.2017 21:03
A ja tam nie widzę naszego kapitana w roli dyrektora sportowego.Ta posada będzie mi się zawsze kojarzyć z rządami twardej,lecz sprawiedliwej ręki-Matthias Sammer albo(być może)Oliver Kahn.Co do funkcji trenera to byłby to chyba najspokojniejszy trener w piłce klubowej,nie wiem kto mógłby mu w tym dorównać bo może i jego twarz ukazuje odczuwane emocje ale gra ciała już zupełnie nie :)
19.02.2017 11:43
Heh też o tym pomyślałem. Zawsze grzeczny dla trenerów, nie pamiętam sytuacji by jako kapitan odważył się tupnac nogą. Mnie trochę zazenowaly słowa pochwalne pod adresem Guardioli, wielokrotnie wypowiadane.
19.02.2017 10:54
nie wiem czy lahm ma takie jaja i autorytet aby pełnić takowe funkcje hmm