Loew: Hummels i Mueller zagrali dobre zawody

Kilka dni temu, swoje pierwsze spotkanie dla niemieckiej reprezentacji narodowej po bardzo długiej przerwie rozegrali Mats Hummels oraz Thomas Mueller.

Dokładnie w środę (2 czerwca) nasi sąsiedzi zza Odry podejmowali na stadionie w Innsbrucku reprezentację Danii. Koniec końców sparing zakończył się remisem 1:1.

Na uwadze warto mieć fakt, że po bardzo długiej przerwie (926 dni) do akcji wrócili Mats Hummels oraz Thomas Mueller, którzy zostali odrzuceni przez Joachima Loewa (podobnie jak Jerome Boateng) w marcu 2019 roku. Obaj pokazali się z dobrej strony, co też zostało zauważone przez selekcjonera.

− To oczywiste, że nie są jeszcze w pełni sił. Obaj zagrali jednak dobre spotkanie z Danią. Jestem zadowolony − powiedział Loew.

− Mats miał problem z kolanem na początku drugiej połowy, co uniemożliwiło mu maksymalny sprint, ale to nie koniec świata. Po chwili odpoczynku będzie znów wszystko w porządku − dodał Niemiec.

− Czwartek był dniem regeneracji, zaś w piątek wszyscy wracamy do treningów. Leon Goretzka nie wróci jeszcze do zajęć. Tym razem będziemy chcieli skupić się nad naszą skutecznością w ataku − podsumował Joachim Loew.

Zanim Niemcy rozpoczną rywalizację na EURO meczem z Francją (15 czerwca), to podopiecznych Jogiego Loewa czeka jeszcze sparing z Łotyszami, który zaplanowano na 7 czerwca o 20:45. Miejscem starca będzie Esprit Arena w Duesseldorfie.

Źródło: DFB.de