DieRoten.pl

Loew: Goretzka jest gotowy na 90 minut

23.06.2021, 07:51:42
FotoOlimpik

Dziś wieczorem swoje trzecie i ostatnie zarazem spotkanie w ramach fazy grupowej mistrzostw Europy rozegrają zawodnicy niemieckiej reprezentacji narodowej.

Rywalem naszych sąsiadów zza Odry będą Węgrzy, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony w ostatnich dwóch spotkaniach, choć zdobyli raptem 1 punkt. Początek starcia z Węgrami na Allianz Arenie dziś o 21:00.

Wczoraj wieczorem odbyła się konferencja prasowa, podczas której na pytania dziennikarzy odpowiadał Joachim Loew. Trener odniósł się między innymi do sytuacji kadrowej oraz absencji Thomasa Muellera. Na całe szczęście gotowy do gry przez pełne 90 minut jest już Leon Goretzka.

Jeśli jesteście ciekawi co jeszcze miał do powiedzenia selekcjoner „Die Mannschaft”, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury.

Joachim Loew na temat:

…Leona Goretzki:

„…Moim zdaniem Leon Goretzka jest gotowy do gry przez 90 minut. Na treningach wywarł na mnie bardzo dobre wrażenie. Sądzę, że jest gotowy.”

…Thomasa Muellera:

„…Musimy poczekać i zobaczyć co z Muellerem. Jutro rano będzie miał kolejny test, potem zobaczymy i zdecydujemy, czy będzie gotowy, czy  jednak nie.”

…zastąpienia Muellera:

„…Najpierw poczekamy do jutrzejszego popołudnia, a potem podejmiemy decyzję.”

…Leroya Sane:

„…Był rozczarowany, kiedy nie grał. Na treningach Leroy prezentował się bardzo dobrze. Ma umiejętności światowej klasy. W ostatnim sezonie poprawił grę w obronie. Jeśli otrzyma szansę, to pokaże na co go stać.”

…podejścia Niemiec:

„…Drużyna jest w pełni skoncentrowana. Wiemy, że zrobiliśmy tylko mały krok i że teraz wszystko jest w naszych rękach. Oczekuję, że jutro pokażemy takie samo nastawienie.”

…meczu z Węgrami:

„…Jesteśmy dobrze zaznajomieni z tym przeciwnikiem. Widzieliśmy ich nie tylko w obu meczach na EURO, ale także w meczach przed turniejem. Są niezwykle silni w obronie i kryją bardzo dużo przestrzeni na boisku. Można było zobaczyć, jak Francja miała z nimi problemy, a nawet Portugalia potrzebowała 80 minut, by strzelić im gola. Musimy przygotować się na to, że nie będziemy mieli zbyt wielu okazji przed bramką. Trzeba ich zmęczyć przez 50, 60, 70 minut. Będziemy musieli wykorzystać nasze szanse.”

źródło: DFB

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)

reklama23.06.2021 10:58
No i super, przyda się i to bardzo.