DieRoten.pl

Lewy: Idealnie było wygrać paterę i armatkę króla strzelców

17.05.2019, 20:30:04

To już jutro! Dokładnie o 15:30 Bayern Monachium podejmie na własnym podwórku drużynę Eintrachtu Frankfurt w pojedynku 34. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Co prawda monachijczykom wystarczy tylko remis, aby cieszyć się z siódmego mistrzostwa Niemiec z rzędu, ale nikt w Monachium nie ma zamiaru zadowalać się tylko jednym punktem. Wszyscy bez wyjątku celują tylko i wyłącznie w zwycięstwo, ale i jednocześnie nikt nie ma zamiaru lekceważyć frankfurtczyków.

Nie dalej jak wczoraj na oficjalnej witrynie bawarskiego klubu ukazał się obszerny wywiad z Robertem Lewandowskim, którego pierwsze fragmenty opublikowaliśmy wczoraj. W tej części prezentujemy Wam wypowiedzi 30-latka na temat nadchodzącego starcia z Eintrachtem czy możliwości zdobycia czwartej w karierze armaty króla strzelców Bundesligi.

Najlepszy strzelec "Die Roten" podczas rozmowy z dziennikarzem odniósł się także do pożegnania z takimi zawodnikami jak Rafinha, Arjen Robben oraz Franck Ribery. Jesteście ciekawi co nasz rodak miał do powiedzenia? Jeśli tak, to zapraszamy do poniższej lektury!

Robert Lewandowski na temat:

...meczu w sobotę:

"... Nie można ich oceniać po porażce 2:0 z Mainz. Moim zdaniem nie byli do końca wypoczęci trzy dni po meczu Ligi Europy i podróży z Londynu. Oczywiście dla Frankfurtu nie będzie też łatwo przyjechać tu do nas. Nie oznacza to jednak, że Eintracht zagra tak samo jak z Mainz. Pokażą się z zupełnie innej strony."

...celów na mecz z SGE:

"... Musimy trzymać się naszego planu gry od samego początku. Jeśli utrzymamy rytm, jeśli będziemy atakować i próbować strzelić bramkę, jeśli wprowadzimy w życie nasze założenia, to wygramy."

...czwartej armatki króla strzelców:

"...(śmieje się) Oczywiście, zawsze znajdę miejsce na kolejne trofeum! Oczywiście znajduje się w komfortowej sytuacji, ale dla pewności muszę raczej zdobyć kolejnego gola, tak dla pewności, jak i dla tytułu mistrzowskiego. Idealnie byłoby wygrać mistrzostwo i armatkę króla strzelców jednocześnie. Oba trofea wyglądałby perfekcyjnie!"

...Gerda Mullera i jego rekordy siedmiu armatek:

"... To wielki zaszczyt dla mnie być za plecami tej wielkiej legendy. Zdobywał armatkę siedem razy, jestem za nim. To wciąż byłoby dla mnie wyjątkowe i wiele by znaczyło, gdyby mi się udało w sobotę."

...konferencji Rafinhii:

"... Śpieszyłem się po treningu, aby zdążyć na czas. Rafinha to wspaniały piłkarz i facet. To co razem zdobyliśmy przez te wiele lat pozostanie wieczne. Przyjaźń będzie trwała nawet po zakończeniu naszych karier. Z pewnością będziemy się widywać często, pozostaniemy w kontakcie."

...odejścia Ribery'ego, Robbena i Rafinhii:

"... Wyjątkowa epoka dobiega końca. To trójka wspaniałych facetów, wiele osiągnęli, będzie nam ich brakowało. Kiedy trzech takich zawodników opuszcza Bayern po tylu latach, to zawsze jest trochę smutno. Żyliśmy, trenowaliśmy i graliśmy z nimi przez wiele lat. Jednakże kiedy coś się kończy, to coś się też zaczyna. Musimy być na to gotowi!"

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)18.05.2019 08:42
Przecież Robert tu przychodził dla Ligi Mistrzów. Te trofea to taka nagroda pocieszenia.
17.05.2019 22:25
" ... Gerda Mullera i jego rekordy siedmiu armatek:

"... To wielki zaszczyt dla mnie być za plecami tej wielkiej legendy. Zdobywał armatkę siedem razy, jestem za nim. To wciąż byłoby dla mnie wyjątkowe i wiele by znaczyło, gdyby mi się udało w sobotę." ... "

Jak podpisze przedłużenie z dwóch które mu zostały do czterech sezonów.
To może się zrównać z Gerdem Mullerem
już by miał 6 Armatek - ale raz Kuba raz Carlo i ma tylko 4
do dwóch brakło po po jednej bramce.
Dodatkowo 10 Pater na zakończenie kariery to byłoby coś
17.05.2019 22:04
17.05.2019 21:10
A może jutro Robert ustrzeli dublet?:)