DieRoten.pl
Reklama

Lewy chce zostać, pierwszy kontakt z Wirtzem

fot.
Reklama

Jeśli spojrzymy na obecną kadrę Bayernu Monachium, to można w niej wyróżnić kilku zawodników, których kontrakty wygasają w 2022 oraz 2023 roku.

Wśród nich można wymienić między innymi Serge’a Gnabry’ego, który wedle doniesień niemieckiej prasy ma być bardzo bliski przedłużenia kontraktu z monachijczykami (oficjalnego potwierdzenia należy spodziewać się po przerwie reprezentacyjnej).

Do końca czerwca 2023 roku obowiązuje również umowa najlepszego strzelca Bayernu ostatnich lat, czyli Roberta Lewandowskiego, który póki co może pochwalić się 13 golami i 1 asystą dla FCB w sezonie 2021/22 (biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki krajowe i międzynarodowe).

Ostatnio na temat przyszłości polskiego napastnika wypowiedział się Christian Falk, czyli szef redakcji „Sport Bild”. Jak się okazuje, 33-latek pragnie zostać na dłużej w Monachium i chciałby przedłużyć swój kontrakt do 2025 roku lub przynajmniej otrzymać sygnał z klubu, że bossowie planują taki ruch.

Niemniej jednak kapitan polskiej reprezentacji ma warunek – chce pozostać kluczowym zawodnikiem w pierwszym zespole, a nie pełnić drugoplanową rolę jako zmiennik dla młodszego snajpera.

Pierwszy kontakt z Wirtzem i jego ojcem

Dziennikarz informuje również, że Florian Wirtz i jego ojciec odwiedzili tego lata Monachium. Nawiązano już pierwszy kontakt na linii zawodnik – klub. Spotkanie odbyło się jednak poza Saebener Strasse, aby uniknąć niepotrzebnego szumu. „Bawarczycy” chcieliby zapewnić sobie usługi 18-latka na przyszłość. FCB zdaje sobie sprawę, że konkurencja również nie śpi, a zwłaszcza ta z Anglii.

Młody gracz Bayeru 04 Leverkusen to bez wątpienia jeden z największych talentów w europejskiej piłce. Do tej pory w 8 spotkaniach, Florian strzelił 6 bramek oraz zanotował 5 asyst. Co więcej Niemiec notuje średnio udział przy golu co 47 minut!

Źródło: Falk
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...