DieRoten.pl

Rekordziści "Der Klassiker"

31.03.2018, 14:03:42
Photogenica

Do wielkiego szlagieru 28. kolejki niemieckiej Bundesligi pozostało już niewiele czasu. Wszystkie oczy będą dziś skierowane na to jak zaprezentują się zawodnicy obu klubów.

Dla obu zespołów będzie to dziś dokładnie 120. pojedynek w historii od momentu założenia Bundesligi w 1963 roku. W historii tych występów możemy wyróżnić wielu zawodników, których rekordy do dziś nie zostały jeszcze pobite.

Zajmiemy się nie tylko najlepszymi strzelcami tych niemieckich klasyków, ale i najlepszymi zawodnikami pod względem występów czy liczby zwycięstw. Pod lupę weźmiemy także trenerów obu klubów, którzy najczęściej odnosili zwycięstwo.

Zaczynajmy więc! Na pierwszy ogień pójdą najlepsi strzelcy w historii "Der Klassiker". Nikogo raczej nie powinno dziwić, że pierwsze miejsce w tym zestawieniu zajmuje legendarny Gerd Mueller, który jako piłkarz FCB strzelał Borussii aż 14-krotnie.

Drugie miejsce zajmuje obecny prezes FCB – Karl-Heinz Rummenigge – który zdobył dokładnie 9 bramek w potyczkach z BVB. Warto nadmienić, iż najlepszy obecny strzelec Bayernu, czyli Lewandowski ma już na swoim koncie 8 bramek. Wynik Muellera jest zagrożony?

Najlepsi strzelcy w historii pojedynków FCB vs BVB


Zostawmy już najlepszych strzelców w spokoju i skupmy się teraz na rekordzistach pod względem występów. Pierwsze miejsce pod tym względem zajmuje Michael Zorc, który jak dobrze wiemy pełni obecnie funkcję dyrektora sportowego w Borussii Dortmund.

O jeden mecz mniej na swoim koncie w historii występów w tak zwanym "Der Klassiker" posiada legendarny już Oliver Kahn. Popularny "Tytan" jako zawodnik Bayernu Monachium wystąpił dokładnie 27 razy w pojedynkach z dortmundczykami.

Najwięcej występów w historii pojedynków FCB vs BVB

Kolejną statystykę, którą tym razem weźmiemy pod lupę jest liczba zwycięstw w historii pojedynków FCB z Borussią Dortmund. Pod tym względem króluje wspomniany wyżej Oliver Kahn, który wygrał dokładnie 13 spośród 27 ostatnich spotkań.

Jako ciekawostkę można nadmienić, iż najlepszą skutecznością może pochwalić się legendarny kapitan Bayernu – Philipp Lahm – który wygrał 9 z 11 wszystkich spotkań przeciwko BVB, co daje mu 81% skuteczność!

Najwięcej zwycięstw w historii pojedynków FCB vs BVB

Pod koniec zajmijmy się najlepszymi trenerami w historii spotkań tych dwóch niemieckich gigantów. Dla nikogo nie powinno być żadnym zaskoczeniem, że pierwsze miejsce w tej statystyce zajmuje legendarny już Ottmar Hitzfeld.

Jak dobrze wiemy 69-letni Niemiec w swojej karierze trenerskiej prowadził zarówno Bayern jak i Borussię Dortmund. Ogółem jeśli weźmiemy wszystkie spotkania pod uwagę, to Ottmar Hitzfeld jako trener odniósł 10 zwycięstw w klasykach. 

Najlepsi trenerzy w historii pojedynków FCB vs BVB

 

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (1)31.03.2018 18:00
Lewandowski strzela sześć goli i wychodzi na prowadzenie:) żartuję oczywiście.