DieRoten.pl

Doskonały wręcz 2020 rok w wykonaniu Roberta Lewandowskiego jest dostrzegany na każdym możliwym kroku. Ostatnio Polak dołożył do swojego dorobku kolejne wyróżnienie.

Tym razem nasz rodak został doceniony w Hiszpanii przez dziennik „AS” oraz „World Football Summit”. W przeprowadzonym głosowaniu, Robert Lewandowski został wybrany Najlepszym Piłkarzem 2020 roku.

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu, Polak był bez dwóch zdań najbardziej zabójczym napastnikiem w całej Europie w minionym sezonie, dlatego też jego wybór jest w pełni zrozumiały − w końcu mówimy o strzeleniu łącznej liczby 55 bramek (Bundesliga, Puchar Niemiec oraz Liga Mistrzów).

Jeśli mowa o dalszych miejscach, to „Lewy” wyprzedził swojego kolegę z zespołu, a będąc dokładniejszym Joshuę Kimmicha. Podium zamyka z kolei Leo Messi z Barcelony. Choć Robert nie mógł uczestniczyć w wirtualnej ceremonii, to przesłał podziękowania w formie materiału wideo.

− Czołem Hiszpanio! Dziękuję Wam bardzo za tytuł Piłkarza Roku AS/WFS. Mam nadzieję, że wszyscy w Hiszpanii radzą sobie dobrze. Proszę, dbajcie o siebie i swoich bliskich. Mam nadzieję, że wkrótce znowu zobaczymy się na stadionach − powiedział Lewandowski.

− Piłka to nasza pasja, nasze życie i nasza miłość! To dla mnie wielki zaszczyt, że jestem pierwszym zwycięzcą tej nagrody. Bardzo, ale to bardzo dziękuję raz jeszcze! Uważajcie na siebie − podsumował Polak.

Aby wyłonić zwycięzców odpowiednich nagród (Piłkarz i Piłkarka Roku), głosy czytelników „AS.com” stanowiły 25% ogólnej liczby głosów, podczas gdy jury złożone z przedstawicieli „AS” oraz „World Football Summit” stanowiły 75%.

źródło: AS

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama29.11.2020 18:34
No i fajnie... Dodatkowy pokój będzie musiał dobudować w domu na te wszystkie wyróżnienia za ten rok;-)
29.11.2020 17:25
29.11.2020 17:04
29.11.2020 16:27
@tapczan - a czy AS nie jest Madrycką gazetą? Jak widziałem pierwsze strony gazet (z Madrytu Marca i AS, z Barcelony El Mundo Deportivo i Sport) po finale Ligi Mistrzów w tym sezonie, to wszystkie oprócz sportu dali to na głównej stronie na największe zdjęcie oprócz Sportu, gdzie triumf Bayernu był napisany małym druczkiem na samym spodzie, a prawie całą pierwszą stronę zdobiło zdjęcie Koemana :D
29.11.2020 13:43
29.11.2020 12:56
Jak już Hiszpanie strącili swojego mesjasza to świadczy, że Lewy miał naprawdę kapitalny sezon.