Lewandowski: Od dziecka marzyłem o Lidze Mistrzów!

Przed trzema dniami wielkie marzenie wielu zawodników rekordowego mistrza Niemiec w końcu zostało osiągnięte − Bayern pokonał w finale PSG i zasłużenie zdobył Ligę Mistrzów.

Mistrzowie Niemiec jak burza przeszli przez tę edycję Ligi Mistrzów wygrywając wszystkie 11 spotkań i zdobywając w tym czasie 43 bramki. Po meczu finałowym z Paris Saint-Germain wielu zawodników nie kryło wzruszenia i zadowolenia z faktu triumfu w Champions League.

Swojego głosu użyczył między innymi Robert Lewandowski, który podkreślił, że marzył o tym Pucharze już od dziecka. Ponadto najlepszy strzelec Bayernu (55 bramek) zadedykował zwycięstwo swojej rodzinie oraz świętej pamięci tacie.

− Ciężko jest mi opisać jak się teraz czuję. Radość jest ogromna! Pracowaliśmy bardzo ciężko i w końcu nam się udało. Napisaliśmy historię i wygraliśmy wszystkie spotkania w Lidze Mistrzów − powiedział Lewandowski.

− Jestem dumny z futbolu, jaki prezentowaliśmy przez te wszystkie miesiące. Spełniłem swoje marzenie. Chciałem tego tytułu, odkąd byłem dzieckiem. To najważniejsze trofeum w klubowej piłce. Łzy poleciały, wzruszenie jest ogromne − mówił dalej.

− Oczywiście dedykuję ten Puchar mojej żonie i dzieciom oraz mojemu tacie, który z pewnością na mnie patrzy tam z góry i który cały czas we mnie wierzył. Osoby, które były przy mnie, zawsze wierzyły, że osiągnę sukces − podsumował wzruszony Polak.

Dla Roberta Lewandowskiego był to już szósty tytuł w 2020 roku. Mowa nie tylko o wygraniu Bundesligi, Pucharu Niemiec i Ligi Mistrzów, ale i również o tytułach króla strzelców w tych rozgrywkach! Dotychczasowe tytuły i kolejne, które Polak może zdobyć: