DieRoten.pl

Lahm z tytułem legendy, starcie kibiców FCB z policją

21.09.2018, 08:25:21
Ł. Skwiot

W historii Bayernu Monachium można wyróżnić wielu piłkarzy, którzy w mniejszym lub większym stopniu wpłynęli na historię klubu. Zawodnikiem mającym ogromnym wpływ na sukcesy FCB był bez wątpienia Philipp Lahm.

Były kapitan Bayernu Monachium i kadry narodowej Niemiec co prawda zakończył już swoją piłkarską karierę po sezonie 2016/17, ale po dziś dzień Lahma spotykają różnego rodzaju wyróżnienia i tytuły. Mowa m. in. o umieszczeniu 34-latka w „Hall of Fame” Bayernu czy wręczenie tytułu legendy FCB.

Nie tylko w Monachium Philipp Lahm jest bardzo ceniony – jak się wczoraj dowiedzieliśmy były defensor „Gwiazdy Południa”, który cieszy się ogromną popularnością w całym kraju został oficjalnie „Legendą Sportu” w Niemczech!

34-letni Niemiec oficjalnie zostanie uhonorowany podczas corocznego Balu Sportu w Niemczech (będzie to już trzydziesta siódma edycja), który odbędzie się 3 listopada we Frankfurcie nad Menem.

O statusie Lahma w niemieckim kraju oraz samym Monachium nie trzeba mówić zbyt wiele – wystarczy tylko nadmienić, iż dla kadry narodowej Niemiec legendarny kapitan rozegrał w sumie 113 spotkań, zaś jego największy sukces to mistrzostwo Świata z 2014 roku. Jeśli zaś zliczymy trofea klubowe, to mówimy łącznie o 23 tytułach!

Starcie kibiców FCB z policją w Lizbonie

W ubiegłą środę Bayern pokonał w starciu wyjazdowym Benfikę 2:0 w ramach pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Niestety kibice, którzy udali się do Lizbony na ten mecz nie będą raczej dobrze wspominać swojego wyjazdu…

Z informacji ujawnionych przez bawarski „AZ.de” dowiadujemy się, że przed spotkaniem oraz w trakcie jego trwania doszło do starć kibiców Bayernu z portugalską policją, która użyła nawet pałeczek policyjnych… Na ten moment nie wiadomo jaka była przyczyna tych incydentów.

źródło: Różne
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama22.09.2018 16:14
22.09.2018 12:57
Dwie częsci tytułu zupełnie się ze sobą nie łączą.
21.09.2018 10:55
Pierwsze słyszę nasi kibice nie są skłonni do agresywności mam nadzieje ze to tylko ze względu prowokacji policji...
21.09.2018 09:46
Rzadko, bardzo rzadko słychać o wybrykach chuligańskich naszych kibiców więc z niecierpliwością czekam na szczegóły, może policja sprowokowała?

reklama