DieRoten.pl

Lahm o niedoszłej pracy jako dyrektor sportowy FCB

22.07.2021, 11:35:37
Ł. Skwiot

Kilka lat temu, kiedy przez wiele miesięcy wakat dyrektora sportowego Bayernu Monachium pozostawał pusty, z bawarskim klubem łączyło się wiele różnych kandydatów.

Wśród potencjalnych kandydatów wymieniało się między innymi Maxa Eberla, Stefana Reutera czy też legendarnego kapitana Bayernu − Philippa Lahma.

Wedle różnych doniesień były defensor FCB po zakończeniu swojej piłkarskiej kariery był postrzegany przez bossów rekordowego mistrza Niemiec jako kandydat numer jeden na stanowisko dyrektora sportowego, ale wówczas 37-latek odmówił. Koniec końców wybór padł na Salihamidzica.

Podczas niedawnego wywiadu dla niemieckiego tygodnika „Sport Bild”, 8-krotny mistrz Niemiec zdradził, dlaczego przed laty odmówił przyjęcia posady w Monachium.

− Przede wszystkim nie chodziło o stanowisko, ale o treść. W tamtym czasie przeanalizowałem wszystko i doszedłem do wniosku, że to po prostu nie było dla mnie odpowiednie − powiedział Lahm.

− Jeśli chodzi o treść, klub i ja nie byliśmy po tej samej stronie, ale patrząc z perspektywy czasu, nie byłoby to również dobre. Grałem z tymi chłopkami, a po pół roku nagle stałbym się ich przełożonym. Musiałbym podejmować decyzje dotyczące moich kolegów z drużyny − mówił dalej.

− To nie jest takie proste, żeby ten fakt pozostawić wolny od dawnych emocji. Dlatego była to słuszna decyzja. Zobaczymy, co wydarzy się przyszłości i czy zajmę stanowisko w Bayernie. W tej chwili mam świetną pracę w DFB w ramach EURO 2024 − podsumował Philipp Lahm.

Obecnie Philipp Lahm jest związany umową z DFB, gdzie zajmuje się organizacją EURO 2024 i nie tylko. Niewykluczone jednak, że w przyszłości legendarny kapitan powróci do Bayernu, o czym też przecież nie tak dawno temu sam poinformował.

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (8)

reklama23.07.2021 11:40
myślę, że Lahm nie żałuje swojej decyzji.
23.07.2021 07:36
Znowu ktoś na siłę robi tu gwiazdę z jednego z najbardziej przereklamowanych piłkarzy w historii Bayernu tj Schweisteigera. Lahm jako legenda jak najbardziej. Już podczas gry w piłkę widać było że ma poukładane w głowie i wszelkie kroki w karierze podejmuje z rozmysłem.
22.07.2021 22:21
Kiedyś wróci, na pewno.
22.07.2021 15:19
"Jeśli chodzi o treść, klub i ja nie byliśmy po tej samej stronie"
Myślę podobnie jak Matilegolas. Nie chciał być traktowany jako marionetka Uliego i firmować swoją twarzą polityki klubu zarządzanego z tylnego fotela. Poza tym ma zupełnie inny charakter niż obecna osoba próbująca sprawować stanowisko dyrektora.
22.07.2021 14:57
Swego czasu Vialli był grającym managerem Chelsea więc wszystko zależy od danej osoby.
22.07.2021 13:06
Zrozumiałe jak najbardziej, ale myślę że potrzebował też odpoczynku.
22.07.2021 11:45
Faktycznie dziwne byłoby jakby po pół roku od zakończenia grania w Bayernie byłby przełożonym kolegów z boiska. Jeszcze będzie czas i oby jak najszybciej.
22.07.2021 11:42
Nie chciał być marionetką. Jednak mam nadzieję, że kiedyś wróci razem z "Bastim" do Bayernu.