DieRoten.pl

Lahm: Kimmich musi popracować nad mentalnością

fot.
Reklama

Co prawda Joshua Kimmich spisuje się bardzo dobrze w sezonie 2022/23, jednakże wielu ekspertów oraz kibiców ma mimo wszystko sporo zastrzeżeń do pomocnika Bayernu.

Jakiś czas temu dość krytycznie na temat niemieckiego pomocnika wypowiedział się były zawodnik Bayernu oraz kadry narodowej Niemiec – Markus Babbel – który podkreślił, że Joshua sprawia czasami wrażenie obrażonej baleriny.

Z krytyką tą nie do końca zgadza się jednak legendarny Philipp Lahm, który gościł dziś u dziennikarza Christiana Falka w programie nadawanym w „Bild TV”. Mistrz Świata z 2014 roku jest zdania, że 50-latek zareagował zbyt ostro. Z drugiej strony, jego zdaniem Kimmich powinien popracować nad mentalnością.

− Uważam, że ostatnia krytyka Babbela jest zbyt ostra. Joshua jest ofensywnym graczem, który rozumie swoją pozycję ofensywnie. Potrafi bardzo dobrze rozgrywać. Musi popracować trochę nad swoją mentalnością, myśleć trochę bardziej defensywnie – powiedział Lahm.

− Wtedy bez problemu może grać na szóstce. Można jeszcze trochę popracować nad pojedynkami defensywnymi. Pytanie, czy wtedy nie straci jednak na jakości w ofensywie – podsumował Philipp Lahm.

Mając na uwadze rozgrywki klubowe (krajowe i europejskie) oraz niemiecką reprezentację, Joshua Kimmich w bieżącym sezonie wystąpił w 12 meczach o stawkę, zaś jego dorobek w tym czasie to 2 bramki oraz 4 asysty.

Źródło: Bild TV
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...