DieRoten.pl

Lahm: Kimmich i Goretzka odcisną piętno na Bayernie

20.05.2021, 08:28:38
FotoOlimpik

Nie tak dawno temu, na oficjalnej witrynie Bundesligi, znalazł się obszerny wywiad z wielką legendą niemieckiej piłki − Philippem Lahmem.

Podczas rozmowy z dziennikarzem, legendarny kapitan FCB i niemieckiej kadry narodowej poruszył wiele istotnych tematów związanych przede wszystkim z ekipą rekordowego mistrza Niemiec.

Philippa Lahma zapytano między o wpływ Hansiego Flicka na zespół oraz duetu Joshua Kimmich oraz Leon Goretzka jako nowego duetu Philipp Lahm & Bastian Schweinsteiger. 37-latek nie ma również wątpliwości, że pozyskanie Juliana Nagelsmanna przez „Bawarczyków” jest w pełni zrozumiałe.

Poniżej znajdziecie pozostałe fragmenty wypowiedzi byłego defensora, który z Bayernem zdobył wiele tytułów krajowych i międzynarodowych.

Philipp Lahm na temat:

…Hansiego Flicka:

„…Zrobił coś bardzo ważnego i decydującego - dał ustabilizowanym piłkarzom większą odpowiedzialność. Boatengowi i Muellerowi, czyli dwóm graczom na ważnych pozycjach powierzył więcej odpowiedzialności. Dzięki temu innym jest znacznie łatwiej ustawić się.”

…duetu Kimmich & Goretzka jako nowy duet Lahm & Schweinsteiger:

„…Tak, myślę, że w przyszłości mogą odcisnąć swoje piętno na Bayernie. Są reprezentantami Niemiec, mają duże doświadczenie jak na swój młody wiek i wiele już wygrali, więc mogę to sobie wyobrazić. Oni naprawdę identyfikują się z klubem i to jest naprawdę ważne. To jest coś, co mnie i Bastiego cechowało od młodości. Graliśmy w młodzieżowej drużynie Bayernu. To jest bardzo ważne.”

…Juliana Nagelsmanna:

„…To bardzo młody, ale doświadczony trener. Trenował TSG, a teraz Lipsk. Następnym logicznym krokiem w Niemczech jest Bayern. To najbardziej interesujący trener w lidze, mający wystarczająco doświadczenia. Jego przenosiny do Bayernu są zrozumiałe.”

…dominacji Bayernu:

„…Powiedziałbym, że Bayern jest niezwykle silny, mają wyjątkową pozycję w Niemczech. W zeszłym sezonie wygrali wszystko, co było możliwe do wygrania, nie tylko w Niemczech, ale także w Europie. To tylko potwierdza, że znaleźli się w wyjątkowej sytuacji.”

…rywalizacji w Bundeslidze:

„…Lipsk w zeszłym sezonie doszedł do półfinału LM, więc odniósł wielki sukces. Jednak przepaść, która powstała w ciągu lat nie może zostać zniwelowana w ciągu 1 czy 2 lat, trzeba to zrobić w dłuższym okresie czasu. W tej chwili Bayern jest zdecydowanie numerem 1. Interesującym będzie przede wszystkim to, jak Bayern odnajdzie się pod wodzą nowego trenera. Ponadto z klubu odchodzi kilku doświadczonych i uznanych zawodników, jak Boateng, Alaba i Martinez. To będzie interesujące, obserwując pierwsze miesiące.”

źródło: Bundesliga.com

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)20.05.2021 23:09
20.05.2021 17:51
I oby tak właśnie było i za kilka lat byli częścią historii Bayernu.
20.05.2021 14:48
Riberyego i Robbenna dalej nie zastąpiono jak się okazuje.
20.05.2021 11:21
@Silesi Przed Manu, Muellerem czy Lewym Bayern też istniał i wydawało, że nie będzie jak zastąpić Kahna, Elbera, Makaay'a, Effenberga, itd. Niestety nie jest to takie łatwe, bo graczy wybitnych czy legend nie da się od tak za pstryknięciem palców wymienić na następnych niczym rękawiczki w sklepie. Jest to proces ciężki i długotrwały, bo nie każdy sprowadzony następca niezależnie od wysokości transferu wypali. Co oczywiście nie zmienia faktu, że mam nadzieje, iż w klubie już pracują nad tym i maja plan na zastąpienie odchodzących w niedalekiej przyszłości zawodników. I oczywiście zgadzam się z tym, że topowi zawodnicy chcą grać z innymi topowymi zawodnikami, którzy umożliwią im zdobywanie międzynarodowych sukcesów.
20.05.2021 10:32
Wymienieni zawodnicy musza miec z kim grac. Do 5lat nie bedzie w klubie juz Neura, Mullera i Lewandowskiego i jak oni maja zostac zastapieni graczami pokroju Chupo, Sarr czy inny Roca no to Joshua i Leon tez powiedza narazie i tyle z tego bedzie.
20.05.2021 09:52
Już odcisnęli i pewnie jeszcze niejedną Ligę Mistrzów wygrają. Oby właśnie w Bayernie.
20.05.2021 08:46
Mógłby wrócić na jakieś stanowisko :) , szkoda , że nie ma godnego następcy na obronie.
20.05.2021 08:32
Z kontraktami do 2022 i 2023 mogą tego piętna nie zdążyć odcisnąć.