DieRoten.pl

Kroos: Nie musimy debatować o rywalizacji Manu z ter Stegenem

24.03.2019, 11:27:23
Ł. Skwiot

Na wczorajszej konferencji prasowej na pytania dziennikarzy odpowiadał nie tylko selekcjoner Joachim Loew, ale i środkowy pomocnik Niemców − Toni Kroos.

Nie od dziś wiadomo, że niemiecka reprezentacja narodowa w przeciwieństwie do napastników, może pochwalić się bardzo bogatym wyborem, jeśli mowa o bramkarzach. Biorąc pod uwagę kadrę, jaka została powołana ostatnio przez Loewa na pojedynki z Serbią i Holandią, to możemy w niej wyróżnić trzech klasowych golkiperów.

Mowa rzecz jasna o takich graczach jak Manuel Neuer (Bayern), Marc-Andre ter Stegen (Barcelona) oraz Kevin Trapp (Frankfurt). Od pewnego czasu w Niemczech i nie tylko toczy się ożywiona dyskusja odnośnie obstawienia pozycji bramkarza w kadrze narodowej naszych sąsiadów zza Odry.

Wiele osób domaga się ter Stegena, podczas gdy Loew kilkukrotnie podkreślił już, że numerem jeden i kapitanem "Die Mannschaft" pozostanie Neuer. Na wczorajszej konferencji prasowej głos w tej sprawie zabrał Toni Kroos, który w przeciwieństwie do innych nie widzi problemu.

− Możemy być po prostu szczęśliwi, że mamy dwóch tak świetnych bramkarzy. Oczywiście widzę Marca bardzo często i niestety - jak dla mnie jako gracza Realu - radzi sobie często bardzo dobrze. Z drugiej strony z pewnością nie ma potrzeby, aby dyskutować o Manu − powiedział wychowanek Bayernu.

W rozmowie z obecnym na sali konferencyjnej dziennikarzami pomocnik niemieckiej reprezentacji narodowej odniósł się jeszcze do swojej współpracy w środku pola z Joshuą Kimmichem, który od wielu miesięcy pełni funkcję "szóstki" w kadrze Niemiec.

Ostatnie kilka spotkań pokazało, że pracujemy razem bardzo dobrze. Uzupełniamy się razem. To z pewnością opcja na długoterminową współpracę − podsumował Kroos.

źródło: DFB.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama24.03.2019 16:21
Coraz częściej czytamy o zmianie pokoleniowej bramkarzy w kadrze Niemiec, czyżby...
24.03.2019 15:48
dyplomatycznie. w sumie nic dziwnego, że nie powiedział ten jest X razy lepszy niż tamten... atmosferka ważna sprawa :-) te ostatnie decyzje Jogiego o rezygnacji z trzech muszkieterów też wydaje mi się, że w znacznym stopniu opierały się na tym a nie tylko na formie sportowej.
24.03.2019 11:34
Rozmowa z cyklu powiedzieć tak, by nic nie powiedzieć.

reklama