DieRoten.pl

„Kontynuujemy rozmowy z Lucasem ws. umowy”

23.12.2022, 13:36:22
Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com

Mimo poważnej kontuzji i wielomiesięcznej przerwy, Lucas Hernandez powinien w najbliższej przyszłości otrzymać nowy kontrakt w Bayernie.

Niemieckie i zagraniczne media zgodnie donoszą, że szefowie Bayernu Monachium planują przedłużyć kontrakt z Lucasem Hernandezem, który dla FCB gra od lata 2019 roku, kiedy to odszedł z Atletico Madryt za sumę 80 milionów euro.

Choć Francuz doznał na początku mistrzostw świata w Katarze poważnej kontuzji (zerwał więzadło krzyżowe), to w żadnym wypadku nie wpłynęło to na plany monachijczyków, którzy przedłużając umowę z defensorem, pragną okazać mu pełne wsparcie i zaufanie.

Podczas niedawnego wywiadu dla tygodnika „Sport Bild”, na temat przyszłości 26-latka wypowiedział się Hasan Salihamidzic, który potwierdził prowadzone rozmowy z agentami zawodnika.

− Rozmowy są kontynuowane ws. nowej umowy. Wymiana z kierownictwem Lucasa jest bardzo dobra. On ma w sobie gen Bayernu, żyje tym klubem. Moim zdaniem przyszłość Lucasa wiąże się z Bayernem, co do tego nie ma wątpliwości! – powiedział Salihamidzic.

W tej samej rozmowie dyrektor sportowy bawarskiego klubu odniósł się również do poważnej kontuzji Lucasa oraz Noussaira Mazraouiego, który w obliczu kontuzji Francuza, może teraz jeszcze bardziej pomóc kolegom i Nagelsmannowi.

− To co spotkało Lucasa na mundialu jest tragiczne. Bardzo mi przykro, potrzebujemy go. Lucas byłby bardzo ważny w drugiej połowie. Nous wykonał jednak bardzo dobrą robotę na lewej stronie na mistrzostwach świata. Dzięki temu Julian Nagelsmann ma dodatkową opcję. To nas uspokaja. Jednak jego regularną pozycją jest pozycja prawego obrońcy – podsumował Hasan Salihamidzic.

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)27.12.2022 09:13
23.12.2022 17:35
Dobra decyzja klubu, czekamy na przedłużenie kontraktu.