DieRoten.pl

Konferencja Nagelsmanna: Davies opcją do XI

05.04.2022, 14:12:03
Foto Olimpik

Już jutro o 21:00 na El Madrigal w Villarreal, odbędzie się pojedynek w ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzów pomiędzy miejscowym Villarreal CF a Bayernem Monachium.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej trener monachijczyków – Julian Nagelsmann – odpowiadał na przeróżne pytania dziennikarzy. Jak zwykle nie mogło zabraknąć pytań o stan zdrowia poszczególnych graczy, czy też spraw związanych z klubem.

W nadchodzącym starciu rozgrywek Ligi Mistrzów, niemiecki szkoleniowiec będzie zmuszony radzić sobie co najmniej bez trzech zawodników i mowa jest tutaj rzecz jasna m. in. o Ericu Maximie Choupo-Motingu, który w zeszłym tygodniu zakaził się koronawirusem. Poza kadrą znajda się też Bouna Sarr (uraz rzepki) i Corentin Tolisso (uraz uda).

Jak można było się spodziewać, nie zabrakło też pytań o Villarreal, czy też o formę swojego zespołu i niektórych graczy. Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia trener rekordowego mistrza Niemiec, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy wszystkich chętnych do lektury!

Julian Nagelsmann na temat:

…powrotu Daviesa:

„…Phonzie leci z nami do Hiszpanii, jego badania i ostatni trening wypadły tak pozytywnie, że mógłby zagrać od początku. Ale decyzję w tej sprawie podejmiemy w ciągu dnia. W zasadzie mam już pomysł, żeby pozwolić mu zacząć.”

…Villarreal:

„…To bardzo doświadczony zespół. Mają trenera, który odniósł wiele zwycięstw, zwłaszcza na arenie międzynarodowej. Jest to drużyna z dużym doświadczeniem w grze. Mimo to jestem dobrej myśli, że zwyciężymy.”

…gry Villarreal:

„…Danjuma to bardzo groźny napastnik, który jest szybki i wykonuje dobre ruchy. Przeciwko Juve pokazali, że potrafią radzić sobie także z niepowodzeniami. Jesteśmy przygotowani na wszystko i nie damy się zaskoczyć.”

…kontuzji Tolisso:

„…Myślałem, że Coco ma problemy z żołądkiem. Dopiero po meczu dowiedziałem się, że ma uszkodzone włókna. Oczywiście, że jest zdruzgotany. Doskonale to rozumiem. Obecnie przebywa we Francji i stara się o tym zapomnieć.”

…stylu Villarreal:

„…Często bronią bardzo głęboko, starając się wybić z rytmu przeciwnika. Jeśli posłuchać Emery'ego, to w Lidze Mistrzów czeka ich nie lada gratka. Prawdopodobnie dlatego nie wywiera się na nich tak dużej presji, aby osiągali wyniki. To, że jesteśmy faworytami, nie jest dla nas problemem, jesteśmy dobrze przygotowani.”

…atmosfery w zespole:

„…Mieliśmy dziwny okres po Bożym Narodzeniu, kiedy nastrój nie był zbyt dobry, a wyniki nie były najlepsze. Od kilku tygodni znów jest zupełnie inaczej. Na stołówce grają w rzutki i krzyczą, co również świadczy o dobrym nastroju. Jak to się stało, że na początku roku atmosfera nie była tak dobra, też nie potrafię wyjaśnić, może po prostu wynikało to z wyników na boisku.”

…rotacji:

„…Będziemy trochę rotować jutro, ale nie za dużo. Przyzwyczailiśmy się do tego sobotnio-środowego rytmu spotkań. Następnie przeciwko Augsburgowi zastosujemy trochę większą rotację.”

…możliwych zmian:

„…3 pozycje są otwarte - m. in. kwestia Gnabry'ego i Sané, ale nie mam jeszcze pewności. Serge zaprezentował się ostatnio znakomicie, Leroy zrobił nie do końca szczęśliwe wrażenie, ale w trakcie sezonu wielokrotnie pokazywał, jak może nam pomóc.”

…Tanguya Nianzou:

„…Wierzę, że w przyszłym sezonie  będzie w stanie zadomowić się w obronie. Jest bardzo dobrym obrońcą. Czasami musi jeszcze nieco obniżyć ryzyko. Dwa razy zagrał dobrze i jest kandydatem do gry w XI jutro. Zawsze mocno wgryza się w łydki przeciwników.”

…nieobecności Sarra:

„…Ma problemy ze ścięgnem rzepki, więc jesteśmy w trakcie dyskusji na temat dalszego postępowania. Nie będzie dostępny na mecz z Villarreal.”

źródło: FCB.de / FCB.tv

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)05.04.2022 21:42
Myślę że zacznie mecz na ławce ale wejdzie w drugiej połowie.
05.04.2022 15:21
Wrócił Leon, czas na Alphonso.