DieRoten.pl
Reklama

Konferencja: Jestem szczęśliwy mając Martineza w składzie

fot.
Reklama

Niko Kovac ma już za sobą kolejną konferencję prasową. Tym razem odbyła się ona w Filadelfii, gdzie jak wiemy monachijczycy przygotowują się do nowego sezonu w ramach letniego tournee.

Bayern od poniedziałku przebywa już w Stanach Zjednoczonych, gdzie w ramach "Audi Summer Tour 2018" klub nie tylko będzie trenował i promował markę FCB na rynku amerykańskim, ale i również rozegra dwa spotkania towarzyskie (z Juventusem oraz Manchesterem City).

Podczas rozmowy z dziennikarzami poruszono wiele istotnych tematów. Jednym z nich był między innymi temat transferu Alphonso Daviesa. Nie mogło także rzecz jasna zabraknąć pytań odnośnie trwającego tournee.

− Alphonso to wielki talent, jest bardzo młody i w dodatku bardzo szybki. Posiada przed sobą wspaniałą przyszłość oraz wielki potencjał rozwojowy. Wiele klubów w Europie chciało go pozyskać − powiedział Niko Kovac.

− Jestem podekscytowany tournee póki co. Wszystko przebiega płynnie i tak jak zaplanowaliśmy. Czekają nas dwa interesujące spotkania i pracujemy bardzo dobrze. Jestem przekonany, że wyciągniemy z tej podróży także wiedzę sportową − mówił dalej.

Od kilku tygodni dość niejasna wydaje się być także przyszłość Thiago Alcantary, który jest łączony z możliwym transferem do Barcelony, czy chociażby Realu Madryt. Chorwat pragnie jednak poznać Hiszpana i ma nadzieję, że ten nadal będzie grał dla Bayernu.

W nocy ze środy na czwartek odbędzie się pierwszy sparing Bayernu w ramach wyjazdu do USA − przeciwnikiem mistrzów Niemiec będzie Juventus. Jak mogliśmy się dowiedzieć w sparingu z mistrzami Włoch 46-latek będzie chciał dać okazję wykazać się jak największej ilości swoich podopiecznych.

− Pragnę dać szansę tak wielu zawodnikom, jak będzie to możliwe, aby mogli zagrać po 45 minut. W Miami w pojedynku z Manchesterem City, wyjściowa XI będzie grała co najmniej przez 60 minut − dodał.

Na konferencji prasowej obecny był także Javi Martinez, pod adresem którego Kovac nie szczędził pochwał. Pomocnik "Gwiazdy Południa" odpowiedziawszy na jedno z pytań odparł z kolei, że pragnie grać tak wiele, ile to będzie możliwe, niezależnie od pozycji na boisku.

− Jestem szczęśliwy mając kogoś takiego jak Javi w swoim składzie. Bardzo cenię sobie Martineza, on daje naszej drużynie taktyczną elastyczność. Nie chcę jeszcze decydować, gdzie będzie grał − podsumował Niko Kovac.

− Chcę grać, niezależnie od pozycji! Dla nas to bardzo pomocne, że możemy zagrać przeciwko takim drużynom jak Juve i Manchester City. To nam pomoże w przygotowaniach do sezonu. Dlatego jesteśmy zadowoleni, że możemy zagrać z Juve w tak pięknym mieście − oznajmił Javi Martinez.

Źródło: FCB.tv
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...