DieRoten.pl
Reklama

Konferencja i prezentacja Costy & Roki

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Dziś po południu miała miejsce nie tylko konferencja prasowa, ale i również oficjalne zaprezentowanie dwóch nowych piłkarzy rekordowego mistrza Niemiec, a będąc dokładniejszym Costy i Roki.

Oprócz Douglasa Costy i Marca Roki na sali konferencyjnej obecny był również dyrektor sportowy Bayernu Monachium, czyli Hasan Salihamidzic, który odpowiadał także na inne pytania związane z klubem ze stolicy Bawarii.

Jak można było się spodziewać, nie zabrakło też pytań o nadchodzący mecz pierwszej rundy Pucharu Niemiec, w którym to monachijczycy podejmą na własnym podwórku 1. FC Dueren (piąta liga). Zarówno Brazylijczyk, jak i Hiszpan nie mogą doczekać się tego spotkania i wykazują pełną gotowość do gry.

Jeśli jesteście ciekawi, co do powiedzenia mieli dzisiejsi goście, to poniżej znajdziecie fragmenty ich wypowiedzi. Serdecznie zachęcamy do lektury!

Hasan Salihamidzic na temat:

…Douglasa Costy:

„…Douglas to stary kumpel. Wiemy doskonale jak gra, radził sobie u nas bardzo dobrze, w pojedynkach jest prawdziwą bronią, potrafi dobrze dośrodkować i może nam pomóc. Jest bardzo nieprzewidywalny. Musi pozostać zdrowy, nasz sztab już o to zadba.”

…Marca Roki:

„…Już w 2019 roku bardzo spodobał mi się Marc. Wtedy został mistrzem Europy U-21. Jego technika, zrozumienie gry i rozegranie wzbogaci nas zespół. Swoim charakterem idealnie pasuje do zespołu. Może u nas poczynić kolejny krok w rozwoju.”

…rytmu zespołu:

„…Musimy odzyskać rytm. Niebawem piłkarze powrócą ze zgrupowań. Trener ma jednak dobre opcje - także na czwartek. Mamy nadzieję, że wszyscy pozostaną zdrowi, dzięki czemu Hansi będzie mógł w pełni wykorzystać potencjał tej drużyny. Trener musi odpowiednio kontrolować obciążenie, ponieważ czeka nas od groma spotkań. Terminarz jest napięty. Nie będzie łatwo, ale jestem przekonany, że jesteśmy dobrze zaopatrzeni i możemy wyczekiwać dobrych występów.”

Douglas Costa na temat:

…kontaktu z Hoenessem i swojej formy:

„…Jeszcze nie rozmawiałem z Ulim, ale to bardzo ważne. Chcę dać z siebie wszystko i w pełni oddać się drużynie. Chcę trenować i pomóc FCB. Mam nadzieję, że szybko znajdę się na odpowiednim poziomie.”

…pierwszych wrażeń:

„…Bardzo się cieszę, że tutaj powróciłem. Nie mogę doczekać się pracy i treningów na wysokim poziomie. Wszystko jest tutaj takie same, jak wcześniej, kiedy opuszczałem klub.”

…meczu z Dueren:

„…Zawsze się cieszę, kiedy mogę znaleźć się na boisku. Jestem zmotywowany, aby ponownie założyć koszulkę Bayernu. Liga naszego rywala nie ma znaczenia. Chcę grać dla Bayernu i dać z siebie wszystko.”

…słów Hoenessa sprzed 3 lat

„…Nie jestem człowiekiem, który żyje przeszłością. To już za nami. Teraz będę krok po kroku pracował. Chcę pokazać wszystko, co potrafię najlepiej. Wtedy ludzie będą mogli dostrzec, jaką odgrywam rolę.”

…zmian w ostatnich latach:

„…Przez ostatnie lata dojrzałem we Włoszech. Pracowałem jeszcze ciężej nad swoim ciałem. Pragnę w jeszcze większym stopniu przyczynić się do sukcesu zespołu i pokazać na co mnie stać.”

…znajomości niemieckiego:

„…Rozumiem kilka rzeczy po niemiecku, ale mam problemy z komunikowaniem się po niemiecku.”

…rzeczy, za którymi tęsknił:

„…Najbardziej tęskniłem za kolegami. Dlatego zawsze zastanawiałem się, co u nich słychać. Zawsze czułem się tutaj świetnie. Wiodłem tu bardzo dobre i spokojne życie. Co do klimatu to prawda, jest dla mnie trudniejszy.”

…rozwoju Bayernu:

„…Bayern pokazał najlepszą piłkę w ostatnim sezonie. W trakcie mojej przygody z tym klubem zawsze byliśmy blisko tytułów. Tym razem Bayern wygrał wszystko. FCB znajduje się na absolutnym szczycie na świecie!”

Marc Roca na temat:

…meczu z Dueren:

„…Jestem gotowy na mecz z Dueren. Chcę poznać moich nowych kolegów z zespołu. To nie ma znaczenia, że zagramy z piątoligową drużyną. Musimy dać z siebie wszystko! Nie mogę doczekać się tego meczu.”

…pierwszych wrażeń:

„…Bayern to oczywiście klub. Bardzo się cieszę, że mogłem tutaj trafić. Chcę dać z siebie wszystko dla tej drużyny.”

…wygranej Bayernu 8:2 nad Barceloną:

„…Pomiędzy Barcą a Espanyolem istnieje wielka rywalizacja. Oczywiście byłem bardzo zadowolony z tej wygranej Bayernu! Zaskoczył mnie wynik. To było imponujące jak Bayern grał i rozbił Barcelonę.”

…swoich idoli:

„…Mamy wielu ulubionych piłkarzy, Xabi Alonso jest jednym z moich najbardziej lubianych idoli. Zawsze wzorowałem się na nim. Jestem typem piłkarza, którzy pragnie się rozwijać i stawać się coraz lepszy. Chcę nie tylko dać siebie wszystko co najlepsze, ale i również być jednym z najlepszych piłkarzy. Pragnę wykorzystać tę wielka okazję, którą dał mi Bayern.”

Źródło: FCB.de / FCB.tv
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...