DieRoten.pl
Reklama

Konferencja: Czeka nas ciężki mecz

fot.
Reklama

Już jutro o 18:30 Bayern Monachium powalczy o kolejne punkty w niemieckiej Bundeslidze. Tym razem rywalem FCB będzie Schalke 04 Gelsenkirchen, zaś pojedynek odbędzie się na Allianz Arenie.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej trener monachijczyków – Jupp Heynckes – odpowiadał na przeróżne pytania zgromadzonych na sali dziennikarzy. Jak zwykle nie mogło zabraknąć pytań o stan zdrowia poszczególnych zawodników czy spraw związanych z klubem.

Jupp Heynckes nadal nie może także korzystać z usług kontuzjowanych Manuela Neuera oraz Thiago. Na całe szczęście jak mogliśmy się dowiedzieć z wypowiedzi trenera FCB pomocnik powinien się już znaleźć w kadrze na mecz z Wolfsburgiem za tydzień!

− Nasza sytuacja kadrowa jest bardzo dobra na ten moment. Neuer jest jedynym zawodnikiem, który nie może jeszcze trenować. Thiago trenował bardzo dobrze, ale jutro nie znajdzie się w kadrze, ale jesteśmy bardzo szczęśliwy, że zawodnik takiej klasy powrócił – powiedział dziś Heynckes.

− Moim zdaniem powinien się już znaleźć w kadrze na mecz z Wolfsburgiem w przyszłym tygodniu. Zespół ogółem znajduje się w dobrej formie. Kiedy jest już luty, marzec i kwiecień, to każdy musi być w pełni sił kontynuował trener FCB.

Jak zwykle nie mogło również zabraknąć pytań na temat nadchodzącego rywala FCB, czyli Schalke 04. Trener bawarskiego zespołu nie ukrywa, że jest pod wrażeniem gry klubu z Zagłębia Ruhry, który jak sam zauważył odznacza się wielkim duchem walki.

Obecni na sali dziennikarze poprosili również Juppa o kilka słów na temat Leona Goretzki, który jak już doskonale wiemy latem zasili szeregi Bayernu Monachium na zasadzie wolnego transferu.

− Schalke nie tylko gra dobrą piłkę, ale są również bardzo różnorodni pod względem taktycznym. Podoba mi się również fakt, iż posiadają wielkiego ducha walki. Można to odczuć, dlatego też czeka nas jutro ciężki mecz – dodał Niemiec.

− Nie znam go osobiście, ale można zauważyć jakim spokojnym i ułożonym jest chłopakiem. Leon Goretzka radzi sobie doskonale z całą tą sytuacją i zamieszaniem transferowym. On jest bardzo dojrzały jak na swój wiek – określił „Don Jupp”.

Heynckes odniósł się ponadto do planów Stefana Effenberga, który opowiada się za wprowadzeniem wielkich zmian w systemie rozgrywek niemieckiej Bundesligi. Nie mogło także zabraknąć pytań na temat szansy na wyrównanie rekordu strzelonych bramek na własnym podwórku przez Roberta Lewandowskiego.

− Nie myślę o tych planach Effenberga zbyt dużo. Nie powinniśmy niczego zmieniać oznajmił trener „Die Roten”.

− Mogę was zapewnić, że Robert zagra jutro od samego początku. Tak naprawdę wcześniej nie widziałem, że posiadam taki rekord w Bundeslidze. Żartujemy o tym stale. Za moich czasów nie prowadzono takich statystyk. Lewy zacznie od początku i będzie grał tak długo, dopóki nie będzie grał źle – mówił dalej Heynckes.

Pod koniec rozmowy z dziennikarzami Heynckes wyjawił również co nieco na temat planów i celów Bayernu Monachium w trwającym obecnie sezonie.

− Mamy z góry określony przejrzysty plan co do tego jak będziemy chcieli grać w nadchodzących tygodniach. Prawdą jest, że musisz znaleźć najlepszą możliwą XI, ale mamy spore pokłady siły w całym naszym składzie zakończył.

 

 

Źródło: FCB.tv / Facebook / YouTube
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...