DieRoten.pl
Reklama

Konferencja: Chcemy awansować dalej

fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Reklama

Już jutro o 21:00 na Allianz Arenie w Monachium odbędzie się pojedynek w ramach rewanżu 1/8 finału rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy miejscowym Bayernu Monachium a ekipą Paris Saint-Germain.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej trener monachijczyków – Julian Nagelsmann – odpowiadał na przeróżne pytania dziennikarzy. Jak zwykle nie mogło zabraknąć pytań o stan zdrowia poszczególnych graczy, czy też spraw związanych z klubem.

W nadchodzącym starciu rozgrywek Ligi Mistrzów, niemiecki szkoleniowiec najpewniej będzie zmuszony radzić sobie bez trzech zawodników pierwszego składu. Niezdolni do gry są Manuel Neuer (złamana noga), Lucas Hernandez (zerwane więzadło krzyżowe) oraz Benjamin Pavard (zawieszony).

Jak można było się spodziewać, nie zabrakło też pytań o Paris Saint-Germain, czy też o formę swojego zespołu i niektórych graczy. Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia trener rekordowego mistrza Niemiec, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy wszystkich chętnych do lektury!

Julian Nagelsmann na temat:

…sytuacji kadrowej:

„…Wszyscy są zdrowi. Stani został uderzony w udo przeciwko Stuttgartowi, Choupo-Moting był trochę przeziębiony. Wczoraj zdjęliśmy ich obu z treningu wcześniej, ale dzisiaj wrócili do pełnych treningów”.

…braku Mbappe w pierwszym meczu:

„…Oczywiście miało to wpływ na PSG, a także na nas. On jest jednym z najlepszych napastników na świecie. To zmienia podejście. Jutro będzie grał od początku. Chodzi o to, by rozwiązywać sprawy kolektywnie. Z pewnością jesteśmy dobrze przygotowani”.

…Sadio Mane:

„…Sadio nabiera coraz większego rytmu. Nie sądzę, że zacznie, ale to jeszcze nie jest przesądzone. Jesteśmy szczęśliwi, że wrócił. Ważne będzie również to, że możemy wnieść jakość z ławki”.

…spotkania z PSG:

„…Musimy uniknąć długiego czasu na doprowadzenie się do porządku. Jednym z zadań jest posiadanie jak najmniejszej przestrzeni za linią obrony. Ważne jest, aby zatrzymać podania do Messiego. Musimy ćwiczyć cierpliwość, nie iść zbyt szybko na piłkę. W bramce wciąż mamy Yanna, do którego mamy pełne zaufanie”.

…ustawienia FCB:

„…Decyzja nie została jeszcze do końca podjęta. Zakładam, że zagra Josip Stanisic, miał trochę problemów z udem, ale był w stanie trenować. Jest bardzo solidny, dobrze broni, ma dobrą szybkość, jest dobrym piłkarzem”.

…udziału w sukcesie FCB:

„…Rzadko zdarza się pojedynek między trenerami. Ważne jest, aby opracować plan meczów, który nie jest zbyt skomplikowany. Jesteśmy dobrze przygotowani. To pojedynek dwóch czołowych drużyn. Mamy nadzieję, że jutro awansujemy”.

…PSG:

„…Mają wyraźną charakterystykę gry, z jasnymi zachowaniami, które możesz wykorzystać, ale które niosą też niebezpieczeństwa związane z kontratakami, jeśli źle do tego podejdziesz”.

…Yanna Sommera:

„…Gra jako bramkarz Bayernu jest inna niż w innych klubach. On ma mniej do zrobienia. Dobrze wykonuje swoją pracę, szczególnie piłkarsko ma dużo do zrobienia”.

…elastyczności:

„…Elastyczność nie jest tak ważna w Bundeslidze, jak w meczach pucharowych. Od jakiegoś czasu dokonujemy zamiany między trzyosobową a czteroosobową linią obrony. Jesteśmy przygotowani na kilka rzeczy jutro, również ze względu na wymaganą elastyczność. Istnieją różne filozofie. PSG ma bardzo charakterystyczny styl defensywny. Jesteśmy przygotowani, by grać 90 minut czteroosobową obroną lub 90 minut trzyosobową obroną, albo by się przełączać między systemami”.

Źródło: FCB.de / FCB.tv
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...