DieRoten.pl

Wczorajszego popołudnia poznaliśmy szeroką kadrę Niemców, która niebawem rozpocznie przygotowania do nadchodzących wielkimi krokami mistrzostw Świata w Rosji.

reklama

Niestety zgodnie ze wcześniejszymi spekulacjami w szerokiej kadrze zabrakło miejsca dla Sandro Wagnera – w jego miejsce Joachim Loew powołał Nilsa Petersena.

Wychowanek Bayernu, kiedy dowiedział się podczas wczorajszego treningu, że nie znalazł się w szerokiej kadrze uronił kilka łez i był widocznie zrozpaczony. Sandro mógł jednak liczyć na wsparcie swoich kolegów i całego sztabu szkoleniowego.

Co więcej jak czytamy w dzienniku „Bild” Jupp Heynckes miał powiedzieć 30-latkowi, że nie rozumie decyzji Joachima Loewa, który nie znalazł dla niego miejsca w szerokiej kadrze.

− Nie rozumiem tego, jeśli zależałoby to ode mnie, to znalazłbyś się w tej kadrze – miał powiedzieć Jupp Heynckes do Wagnera.

30-letni wychowanek „Gwiazdy Południa” może pochwalić się do tej pory udanym sezonem – dla Hoffenheim oraz Bayernu Sandro rozegrał w sumie 34 spotkania, w których zdobył 15 bramek oraz dołożył 6 asyst (potrzebował na to dokładnie 2,184 minut).

Podczas wczorajszej konferencji Joachim Loew tłumaczył, że podjęta przez niego decyzja o pominięciu Wagnera nie była wymierzona przeciwko 30-latkowi. Trener kadry narodowej przyznał, że jego rola czasami polega na niszczeniu czyiś marzeń.

− To chwiejny dzień. Z jednej strony wielka radość, z drugiej rozczarowanie. Czasami moja praca polega na tym, że marzenia zostają zniszczone. Nie podjąłem decyzji przeciwko Sandro. Udowodnił swoją klasę w naszej kadrze. Zawsze jednak podejmuje decyzje dla dobra całej drużyny i końcowego sukcesu – powiedział Joachim Loew.

źródło: TZ.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (12)

reklama16.05.2018 17:50
Na środku normalnie pewnie i tak będzie grał Werner. Prawdziwa 9 wejdzie pewnie na boisko w niektórych meczach lub momentach meczu.
16.05.2018 17:22
Przykra sytuacja dla niego, ale nie grał na tyle dobrze, żeby być powołanym.
16.05.2018 14:42
Dla niego przykra sytuacja bo to pewnie ostatnia szansa dla niego na mundial. Klose to on nie jest żeby potem mimo wieku opierać na nim atak. Jednak myślę że postawą w tym sezonie zasłużył, zwłaszcza że bycie EFEKTYWNYM rezerwowym w takim klubie jak Bayern nie jest łatwe. A w reprezentacji też wchodziły pewnie na ostatnie minuty.
16.05.2018 14:28
Jak dla mnie to Sandro zasłużył. Bardzo go polubiłem odkąd do nas dołączył, pokazuje taką naturalność w swoim zachowaniu na boisku i na co dzień. Szkoda mi się go zrobiło. Mam nadzieję jednak, że będzie to dla niego tylko motywacja do jeszcze cięższej pracy.

FCB!
16.05.2018 12:47
Nie jest to nasza sprawa ale szkoda Sandro, moim zdaniem powinien jechać na ten turniej tym bardziej, że jedzie Gomez, który jest w tej chwili jednak słabszym piłkarzem. A już tym bardziej obecność Petersena to jest niespodzianka, pamiętam jego grę w Bayernie - drewniak, może teraz się poprawił ale chyba nie tyle żeby być lepszym od Sandro. Być może jest to jakiś element budowania drużyny, jedni pasują mentalnie, inni mniej, tego nie wiemy. Zobaczymy jak ten turniej się ułoży ale moim zdaniem Niemcy nie obronią tytułu.
16.05.2018 11:53
Dla mnie to nie jest bardzo duże rozczarowanie iż rezerwowy Bayernu nie jedzie.
Jak josh napisał, Joachim z każdego turnieju ma medal, więc wie co robi.
16.05.2018 11:05
Mnie dziwi,ze powolal tylko 27 i dziwi brak Wagnera bo naprawde asow tam na tej pozycji nie ma i cos nie wydaje mi sie,zeby Gomez cos mial dac tej druzynie

A tsnak juz poza wszystkim to mi smierdzi cos mocna wtopa DFB Elf na tym mundialu
16.05.2018 10:36
Ja powiem szczerze że dla mnie też decyzja niezrozumiała ale Low wie co robi, od przejęcia drużyny narodowej z każdej imprezy przywozi medal, doświadczenie i nos szkoleniowy ma ogromne. Ale takie dramaty są nie tylko w Niemczech, w innych reprezentacjach też jest wielu rozczarowanych, taka jest już rola selekcjonera, on odpowiada za wyniki, cały czas śledzi mecze ligowe i na ich podstawie wybiera kadrę. Jeśli postanowił pominąć Wagnera to znaczy ma swoje powody.
16.05.2018 10:10
Jak to mówią, jak ktoś się sprawdzi w dobrym klubie ( aklimatyzacja ) to jest dobrym zawodnikiem i w kadrze tym bardziej potwierdzi swoją wartość, Wagner nie odczuł wgl zmiany klubu i przegrał z Gomezem, lol.
16.05.2018 09:30
Mhmm może dlatego, że zdaje sobie sprawę z tego, że jak nie w tym roku to już nigdy nie pojedzie na MŚ. To chyba całkiem zrozumiałe, że trochę to przeżył.
16.05.2018 09:20
Wagner nie był pewniakiem na MŚ oczywiście mógł mieć jakieś malutkie nadzieje, że trener go powoła, ale nie rozumiem tak wielkiego rozczarowania brakiem powołania na MŚ kto wie może jakby cały czas grał w podstawowym składzie Hoffenheim byłaby większa szansa, ale rezerwa nawet w takim klubie jak Bayern nie da mu pewności wyjazdu na MŚ.
16.05.2018 08:50
Ja bardziej dziwię się że nie ma Utha

reklama