DieRoten.pl
Reklama

Kohler: Bayernowi brakuje stabilności w obronie

fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Reklama

Nie od dziś wiadomo, że jednym z głównych problemów Bayernu Monachium w ostatnich dwóch sezonach jest brak stabilności w sektorze defensywnym pierwszego zespołu.

Co prawda w ostatnim meczu ligowym przeciwko Augsburgowi, podopieczni Juliana Nagelsmanna zachowali czyste konto, ale mimo wszystko defensywa FCB popełniła kilka błędów, które mogły zakończyć się źle – podobnie jak w ostatnich pojedynkach.

W poniedziałkowym wydaniu niemieckiego magazynu „Kicker”, możemy znaleźć krótką opinię byłego defensora Bayernu i 105-krotnego reprezentanta niemieckiej reprezentacji narodowej – Juergena Kohlera. 56-latek krytycznie odniósł się do niektórych piłkarzy i przyznał, że najlepszym ustawieniem dla „Bawarczyków” jest 4-2-3-1.

− Brak stabilności w obronie to wspólna cecha FCB w tym sezonie. Sprawiają, że wielu przeciwnikom zbyt łatwo przychodzi stwarzanie szans. Wiąże się to z brakiem dominacji, brakiem kontroli nad grą i przeciwnikiem, a zaczyna się już na etapie przygotowań do meczu – powiedział Kohler.

− Jeśli chodzi o obronę, to Upamecano i Hernandez nie należą do najsilniejszych zawodników w tej dyscyplinie. Upamecano nie rozgrywa jak na razie dobrego sezonu, popełnia zbyt wiele błędów. Alaba był szefem defensywy w najlepszym tego słowa znaczeniu, organizatorem i dobrym piłkarzem – dodał.

− To samo dotyczyło Boatenga. Obecnym obrońcom FCB brakuje tych atutów. Częścią problemu jest także Kimmich. Jest rozgrywającym, ale nie jest szóstką, która daje obronie stabilność i chroni kolegów przed traconymi golami. Jeśli chcesz zdobywać tytuły międzynarodowe, potrzebujesz więcej zwartej gry i częściej mieć zero z tyłu – mówił dalej.

− Ufałbym, że Bayern będzie lepiej radził sobie z rozgrywaniem piłki w sprawdzonym ustawieniu 4-2-3-1 lub 4-1-4-1 niż w trzyosobowej linii obrony. Trener powinien wiedzieć, jak odpowiednio wykorzystać poszczególnych zawodników w strukturze – podsumował Juergen Kohler.

Warto jednak nadmienić, iż mimo wszechobecnej krytyki defensywy bawarskiego klubu, monachijczycy mogą w bieżącym sezonie 2021/22 pochwalić się najmniejszą liczbą straconych bramek w Bundeslidze (29).

Źródło: Kicker.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...