DieRoten.pl

Dziś późnym wieczorem zespół prowadzony przez Hansiego Flicka po dłuższej przerwie, wraca do rywalizacji w elitarnych rozgrywkach Champions League.

Przypominamy raz jeszcze, że monachijczykom przyjdzie zagrać z Lazio, które w fazie grupowej dwukrotnie miało okazję zagrać z Borussią Dortmund (zwycięstwo rzymian 3:1 i remis 1:1). Miejscem dzisiejszego boju będzie Stadio Olimpico w Rzymie (początek o 21:00).

Z okazji nadchodzącego wielkimi krokami starcia w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów, wywiadu dla klubowej telewizji „FCB.tv” udzielił Miro Klose, który w przeszłości miał przez kilka lat okazję grać i strzelać bramki dla ekipy „Biancocelstich”. Niemiec odniósł się m. in. do Immobile czy wylosowania Lazio.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia asystent Hansiego Flicka, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi.

Miro Klose na temat:

…wylosowania Lazio:

„…Byliśmy w trakcie treningu, zaś zawodnicy, którzy byli nieco zmęczeni po ostatnim meczu, oglądali losowanie na małym ekranie. Po chwili dowiedziałem się, co się wydarzyło − Lazio, Lazio − Miro, Twój klub! Byłem w siódmym niebie.”

…chęci gry z Lazio:

„…W pewnym sensie miałem nadzieję, że trafimy na Lazio. Cieszę się, że do tego doszło. Wszyscy przyjaciele, którzy są we Włoszech oraz zawodnicy, którzy nadal są w klubie. Wiele osób do mnie napisało po losowaniu, trochę mi to zajęło, zanim wszystkim odpisałem.”

…swoich 5 lat w Lazio:

„…To było 5 wspaniałych lat, pełnych wielu wspaniałych wspomnień, wliczając to derbowe zwycięstwo w Pucharze. Nigdy nie zapomnę, jak ludzie świętowali z nami ten tytuł, to było jak po zdobyciu złota na MŚ w 2014 roku. To było genialne.”

…Bayernu i Lazio:

„…Bayern Monachium − nie można porównywać tego klubu z Lazio. W obu klubach są różne typy zawodników, zaś trenerzy różnią się swoimi filozofiami. Nigdy nie popełniłbym jednak błędu umniejszając Lazio, to bo bardzo niebezpieczny zespół, który ma swój styl.”

…gry Lazio:

„…Jestem przekonany, że Lazio nieco się cofnie i będzie chciało nas kontrować. Mają ciężko pracujących i bardzo szybkich skrzydłowych, którzy mogą być niebezpieczni. Jednak jestem pewny, że jeśli będziemy mieli w FCB dobry dzień, to ujrzymy różnicę na boisku.”

…Immobile:

„…On czeka, aby kreować okazje bramkowe. Zajmuje sporo przestrzeni na boisku, naciska na rywala, zbiega w pole karne, cofa się, biega i znowu wbiega. Może być niebezpieczny na wiele sposobów. Jest skuteczny pod polem karnym. Ciro nie marnuje zbyt wielu okazji bramkowych. Wystarczy spojrzeć, że w poprzednim sezonie strzelił 36 bramek, co nie jest takie łatwe, ponieważ wiele zespołów we Włoszech gra bardzo defensywnie. Musisz mieć pewną jakość, aby strzelić tyle bramek.”

…meczu z Lazio:

„…To mecz Ligi Mistrzów i jestem przekonany, że czeka nas zacięty bój. Mam nadzieję, że będziemy mieli dobry dzień. Słabości? Myślę, że będziemy mogli o tym porozmawiać już po meczu. Mamy plan jak zagrać z Lazio, ale wszystko musi współgrać.”

…planu na mecz:

„…Chłopcy muszą wcielić w życie nasz plan gry. Bardzo się cieszę, że wracam do Rzymu. Wierzę, że możemy spędzić tam fantastyczną noc, grając wielki mecz piłki nożnej i schodząc z boiska jako zwycięzcy.”

źródło: FCB.tv

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (4)

reklama23.02.2021 20:55
Szkoda, że go nie będzie, ale czekamy na jego wpływ na ławce.
23.02.2021 19:35
Właśnie tych kontr Lazio się obawiam. Patrząc jak w ostatnim czasie spisuje się nasza obrona to może być dobry pomysł Włochów na nas!!
23.02.2021 17:30
No w tym meczu bramki Miro nie strzeli ;)
23.02.2021 09:44
Wszyscy wiedzą, że Lazio nie będzie chętne do prowadzenia gry i będzie czekało na kontry. Fajnie jakby Flick zaskoczył Lazio choćby na pierwsze 30 minut i zalecił zawodnikom inne granie niż zawsze.