Kingsley Coman talizmanem Bayernu na BVB

Kilka dni temu, w pojedynku 26. kolejki Bundesligi, podopieczni Thomasa Tuchela pokonali na własnym podwórku drużynę Borussii Dortmund.

Przypominamy, że monachijczycy ograli Borussię 4:2 i awansowali na fotel lidera Bundesligi. Przy okazji tego zwycięstwa, oficjalny serwis bawarskiego klubu przygotował garść ciekawostek i faktów pomeczowych. Zapraszamy do krótkiej lektury!

Pierwsze połowy

Bayern zdobył już 51 bramek w pierwszych połowach meczów ligowych w sezonie 2022/23. Rekord rozgrywek to 52 gole strzelone przez monachijczyków w sezonie 2020/21.

Czyste konta

Bayern zachował w tym sezonie 17 czystych kont w pierwszych połowach (na 26 spotkań ligowych). Pod tym względem lepszy wynik zanotował tylko SC Freiburg (18).

Debiut Tuchela

Thomas Tuchel w swoim debiucie jako trener Bayernu, był świadkiem trzech bramek zdobytych przez swoich piłkarzy w zaledwie 23 minuty. Żaden inny trener w historii FCB nie zaliczył debiutu z tak szybko strzelonymi 3 golami.

Bramki z rzędu u siebie

Bayern zdobył co najmniej jedną bramkę w 53. meczu ligowym na Allianz Arenie z rzędu. Po raz ostatni monachijczycy nie strzelili gola w lutym 2020 roku (bezbramkowy remis z Lipskiem).

Dobry omen

Mając na uwadze ostatnie 15 sezonów w Bundeslidze - każda drużyna, która po 26. kolejce była liderem, zawsze sięgała po tytuł mistrzowski. Ostatnią drużyną, której to się nie udało, było Schalke 04 w kampanii 2006/07 (wówczas tytuł zdobyli gracze VfB Stuttgart).

Lider vs wicelider

Bayern jest niepokonany w ostatnich 20 meczach Bundesligi pomiędzy liderem a wiceliderem (14 zwycięstw, sześć remisów).

Sobotnie wieczory

Piłkarze Bayernu nie przegrali żadnego z ostatnich 26 meczów rozgrywanych w sobotni wieczór (21 zwycięstw, 5 remisów). Ostatnia porażka miała miejsce w listopadzie 2019 roku, kiedy to Bayer 04 Leverkusen wygrał 2:1.

Coman talizmanem

Bayern nigdy nie przegrał meczu w Bundeslidze, gdy Kingsley Coman trafił do siatki (31 zwycięstw, jeden remis).

Nowy rekord życiowy

Kingsley Coman zdobył w meczu z Borussią Dortmund swojego szóstego gola w tym sezonie Bundesligi. To najlepszy wynik ligowy Francuza w karierze.