DieRoten.pl

Kimmich: Zwycięska mentalność? Nie wiem skąd się to u mnie wzięło

23.01.2021, 12:39:08
FotoOlimpik

Mając na uwadze całą obecną kadrę Bayernu Monachium, to możemy w niej wyróżnić kilku zawodników, bez których tak naprawdę nie można wyobrazić sobie wyjściowej XI.

Jednym z takich zawodników bezsprzecznie jest Joshua Kimmich, czyli reżyser gry Bayernu na boisku oraz jeden z głównodowodzących, który jest nieoceniony dla całego zespołu.

Ostatnio Niemiec udzielił obszernego wywiadu dla oficjalnej witryny Bundesligi, w którym odniósł się do wielu różnych tematów. 25-latek poruszył między innymi kwestię rywalizacji w lidze, swojej zwycięskiej mentalności oraz możliwości dalszego rozwoju. Ponadto pomocnik ma nadzieję, że Robert Lewandowski pobije rekord Gerda Muellera (40 goli w sezonie).

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia pomocnik rekordowego mistrza Niemiec, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury!

Joshua Kimmich na temat:

...największego rywala Bayernu w lidze:

„...Na ten moment Lipsk. Są drudzy w tabeli i moim zdaniem grają naprawdę dobry futbol. Zawsze tracą mało bramek i strzelają więcej goli niż rywale, więc wygrywają swoje mecze, choć nie zawsze z taką wyraźną przewagą. ”

...rundy jesiennej Bayernu:

„...Bardzo podobał mi się nasz mecz z Schalke. Moim zdaniem to nasz najlepszy mecz tej rundy. Cieszymy się, że jesteśmy na szczycie Bundesligi i chcemy to kontynuować, ale zdajemy sobie sprawę, że możemy grać znacznie lepiej.”

...zwycięskiej mentalności:

„...Skąd bierze się moja zwycięska mentalność? Nie wiem. Już jako dziecko to miałem, nie tylko w piłce, ale i innych sportach czy grach. Zawsze staram się wygrywać, ponieważ sprawią mi to większą radość i pozwala rozwinąć charakter. Nie wiem jednak, kiedy się to zaczęło.”

...rozwoju zwycięskiej mentalności:

„...Nie było jakiegoś wyjątkowego momentu, kiedy to się zaczęło. Moim zdaniem miałem taki sam charakter 10 lat temu, więc nie było żadnego momentu czy czegoś, co zmieniłoby moje postrzeganie i charakter. Zawsze chciałem dowodzić, także w młodzieżówce i teraz chcę to kontynuować.”

...wpływu na zespół nawet mimo kontuzji:

„...Było ciężko, kiedy byłem kontuzjowany. Jesteś wtedy nieco odizolowany od drużyny, ale mimo wszystko zawsze staram się rozmawiać z kolegami z zespołu, czasami coś napiszę na naszym czacie. Choć jesteś nieco odizolowany, to zawsze staram się być blisko mojego zespołu. Na początku musiałem skupić się mojej regeneracji, aby móc znowu pomóc drużynie, ponieważ na kanapie nie jest tak łatwo im pomagać.”

...swojego rozwoju:

„...Gdzie chce się rozwinąć? W każdym aspekcie mojej gry. Mogę być lepszy, mogę częściej strzelać i wygrywać więcej piłek w środku, aby pomagać drużynie. Moim zdaniem mogę też poprawić moją siłę. Mój rozwój nie dobiegł jeszcze końca.”

...pobicia przez Lewandowskiego rekordu Gerda Muellera:

„...Najważniejsze, aby Robert pozostał zdrowy, wtedy będzie mógł pobić ten rekord. Mam nadzieję, że Robert będzie zawsze strzelał co najmniej jedną lub dwie bramki w każdym meczu, ponieważ to pomoże naszej drużynie. Mam nadzieję, że Lewy pobije ten rekord.”

źródło: Bundesliga.com

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama24.01.2021 10:44
Po prostu się z tym urodziłeś Josh:-)
24.01.2021 10:34
Ten mega charakter u niego i Leona cholernie mi się podobał w zeszłym sezonie. To zdecydowało o niesamowitych sukcesach. Thiago aż takiej woli walki nie miał, dlatego zapragnął odejść. Zapragnął nowego wyzwania bo tu - cóż - no znudziło się technicznemu Hiszpańczykowi ;) ;) ;) Aż tak zasuwać nie chciał. Teraz pora na Premier League, tam pieniądze i sława.
23.01.2021 22:59
Mam nadzieję że pomożesz partnerowi w akcji #wekickcorona bo on wygląda marnie
23.01.2021 16:02
Dokładnie, takim trzeba się urodzić!!
23.01.2021 12:42
Albo się rodzisz z takim charakterem i predyspozycjami albo nie. Kimmich właśnie ma ten naturalny gen lidera i przywódcy.