Kimmich: Zasłużyliśmy na zwycięstwo

Bayern zareagował na porażkę i bardzo słabą grę w meczu z Paris Saint-Germian przed trzema tygodniami pewnym i przekonującym zwycięstwem nad Celtikiem Glasgow.

Spośród zawodników grających we wczorajszym pojedynku na Allianz Arenie ciężko byłoby wskazać najlepszego zawodnika, gdyż cały zespół rozegrał dobre zawody. Mimo wszystko po raz kolejny świetny występ zaliczył Joshua Kimmich, który zdobył nawet bramkę na 2:0.

Zaraz po meczu w rozmowie z dziennikarzem telewizji „Sky Sports” 22-letni Niemiec nie krył swojego zadowolenia z drugiego z rzędu zwycięstwa. Trudno się nie zgodzić ze słowami Kimmicha, która przyznał, że „to w pełni zasłużone zwycięstwo.”

− Od samego startu mogliście zobaczyć jak bardzo chcieliśmy wygrać. W drugiej części spotkania dopuściliśmy ich do kilku sytuacji, ale zasłużyliśmy na zwycięstwo – powiedział Joshua Kimmich.

− Chcemy wygrać wszystkie nasze spotkania w tym miesiącu i chcemy być gotowi na kolejne wyzwania – podsumował 22-letni Niemiec.

Ze słowami swojego młodszego kolegi zgodził się Jerome Boateng. Mimo wszystko stoper „Gwiazdy Południa” zauważył, że zespół zbyt często tracił piłkę w drugiej połowie, dlatego też Bayern musi się jeszcze poprawić.

− Każdy zawodnik jest ważny i Jupp Heynckes daje nam to odczuć. Zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę, ale w drugiej części spotkania zbyt często traciliśmy piłkę. Musimy grać lepiej – zakończył Jerome Boateng.

Źródło: Sky Sports / ZDF