DieRoten.pl

Kimmich staje się liderem nowego Bayernu

21.06.2022, 19:06:20
FotoOlimpik

Kilka miesięcy temu Bayern i Joshua Kimmich w końcu doszli do porozumienia – umowa Niemca została przedłużona do końca czerwca 2025 roku.

Od tamtego momentu wiele się wydarzyło, zaś jak informuje „Sport Bild”, pozycja Joshuy Kimmicha w zespole Juliana Nagelsmanna zdecydowanie uległa wzmocnieniu. Niemiec nie tylko zyskuje większą władze, ale i stopniowo wyrasta na nowego lidera w zespole.

Ambicja niespotykana u innych

Wraz z pojawieniem się Juliana Nagelsmanna, zawodnicy mają do dyspozycji aplikację, w której trener zamieszcza przemówienia oraz różne analizy. Mało który zawodnik Bayernu, używa jej tak często, jak Joshua Kimmich, który poświęca sporo czasu na analizy. Ambicja Niemca stała się już wręcz legendarna, dlatego też czasami musi znosić złośliwe uwagi kolegów, ale nie przejmuje się on tym zbytnio. Zamiast tego, pomocnik woli chodzić na siłownię i w wolne dni trenować z byłym lekkoatletą Timem Lobingerem.

Kontakt Flicka i Nagelsmanna

Joshua jest nie tylko ważnym kontaktem dla Hansiego Flicka w kadrze narodowej. W Bayernie Niemiec stał się także przedłużeniem ręki Juliana Nagelsmanna. Z żadnym innym piłkarzem trener nie rozmawia tak często i intensywnie, jak z Jo. 27-latek staje się powoli nowym szefem FCB – zyskuje więcej kompetencji i władzy, zarówno na boisku, jak i poza nim. Nawet teraz podczas przerwy letniej, trener i Joshua nieustannie pozostają w kontakcie, piszą do siebie i dzwonią.

Wciąż może być lepszy

Nagelsmann postrzega Kimmicha jako zawodnika na najwyższym poziomie, ale trener wciąż widzi miejsca, w których Niemiec może się stać lepszym – Joshua powinien jeszcze lepiej wykorzystywać swoje atuty, czy to w odzyskiwaniu piłki, kontrach czy ostatnich podaniach. Oczekuje się, że w nowym sezonie 27-latek będzie jeszcze bardziej skupiony na prowadzeniu drużyny. Szkoleniowiec FCB intensywnie omawia swoje plany z pomocnikiem, co też się podoba zawodnikowi. Kimmich chce współpracować z trenerem, który ma plany i pomysły. Jednakże w zeszłym sezonie w meczu z Villarreal, reprezentant niemieckiej kadry narodowej zakwestionował taktykę Juliana. Kimmich nie boi się stawiać sprawy jasno, jeśli nie uda się osiągnąć sukcesu – niezależnie jak bardzo jest to niewygodne dla innych.

Nowy lider

Bardzo możliwe, że Joshua Kimmich może zostać wkrótce trzecim kapitanem Bayernu. Obecnie wydaje się to bardzo wątpliwe, aby Robert Lewandowski, jeśli w ogóle zostanie w klubie, nadal miał ochotę na stanowisko trzeciego kapitana w zespole. Pomocnik stopniowo staje się liderem nowego FCB i młodego pokolenia. Co więcej nawet Neuer czy Mueller nie mają takiego kontaktu z Nagelsmannem, jak Jo.

Przyszłość związana z Bayernem

Choć nie tak dawno temu Kimmich zdradził w rozmowie dla „SO FOOT”, że wyobraża sobie w przyszłości zmianę otoczenia klubowego, to kibice rekordowego mistrza Niemiec nie powinni obawiać się o przyszłość pomocnika. Dla 27-latka wzorami są Rafael Nadal oraz Roger Federer. Niemiec planuje jeszcze długo grać w piłkę. Co więcej Joshua planuje już budowę nowej posiadłości w Monachium.

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)21.06.2022 22:13
Dobrze, że pokazał w najważniejszym meczu swoje przywództwo, więcej tak dobrych meczy...
21.06.2022 21:04
Nowy Lider i przyszły kapitan.
21.06.2022 20:29
@sylwester123 mam nadzieje, że takie mecze jak z Villarrealem będą dla Kimmicha pomocne żeby stać się w najbliższej przyszłości liderem z prawdziwego zdarzenia, którego zespół potrzebuje właśnie w takich pojedynkach.
21.06.2022 20:06
W pewnym sensie nie jest to pozytywne. Nasuwa mi się na usta pytanie- kto w końcu jest teraz trenerem? Nagelsmann czy Kimmich?
21.06.2022 19:34
Z Villarreal to akurat dał ciała po całości.
21.06.2022 19:32
Kimmich jest znakomitym graczem, ale opaska kapitana nie oznacza, że jest się liderem w grze. Kimmich nigdy nie został wyróżniony czy wymieniany, ale jest znakomitym przecież. On będzie 3 kapitanem bo lewy odchodzi i to dla tego, tak to wskazuje, interesują się nim PSG,Chelsea,Barca
21.06.2022 19:17
To akurat jest pewne:)
21.06.2022 19:07
Oby jak najdłużej w Bayernie. Wzorowy profesjonalista i światowej klasy pomocnik.