Kimmich: Pokazaliśmy za mało

Po tym jak w ubiegłą sobotę Bayern poległ 2:4 z VfL Bochum, monachijczycy mieli okazję do zadośćuczynienia po tej porażce w pojedynku Champions League z RB Salzburg.

Niemniej jednak Bayern nie wykorzystał tej „okazji” najlepiej i zremisował tylko 1:1… Co prawda podopieczni Juliana Nagelsmanna uniknęli porażki dzięki bramce Kingsleya Comana w doliczonym czasie gry, ale gra „Bawarczyków” pozostawiała wiele do życzenia.

Po zakończeniu boju na Red Bull Arenie, podczas pomeczowego wywiadu dla „DAZN”, na kilka tematów związanych z pojedynkiem z RBS wypowiedział się Joshua Kimmich, który dał jasno do rozumienia, że FCB pokazał za mało, a zwłaszcza w pierwszej połowie.

− W pierwszej połowie było to trochę za mało, w drugiej bardziej kontrolowaliśmy sytuację. Musimy mieć tę mentalność i wolę zwycięstwa na boisku w każdym meczu. Nie mamy teraz tego czucia – powiedział Kimmich.

− Nie byliśmy wystarczająco skoncentrowani na wygrywaniu drugich piłek, co dawało Salzburgowi groźne okazje do kontr. W drugiej połowie lepiej kontrolowaliśmy grę i wywieraliśmy większy nacisk. Ostatecznie uzyskaliśmy remis, z którym mogę się pogodzić po takim spotkaniu – mówił dalej.

Joshua Kimmich dodał także, że choć wynik 1:1 z racji na przebieg całego spotkania jest w porządku, to mimo wszystko „Bawarczycy” spodziewali się po sobie znacznie więcej w pojedynku z RB Salzburg.

− Przed meczem spodziewaliśmy się więcej. Pokazaliśmy za mało. Mocną stroną Salzburga jest agresywna gra i wychodzenie do przodu. Druga połowa była już lepsza w naszym wykonaniu – dodał.

− Nie jesteśmy w takiej sytuacji, że wszystko toczy się samoistnie. Potrzebujemy woli zwycięstwa w każdym meczu bez wyjątku. Musimy być lepsi w obronie, lepiej powstrzymywać zawodników przeciwnej drużyny – podsumował Joshua Kimmich.