DieRoten.pl

Kimmich: Opaska kapitańska to mój najważniejszy cel

18.03.2018, 10:23:41
FotoOlimpik

Jak dobrze wiemy pierwszym kapitanem Bayernu Monachium od pewnego czasu jest Manuel Neuer, który otrzymał opaskę kapitańską po zakończeniu kariery przez Philippa Lahma.

Mimo wszystko pod nieobecność kontuzjowanego golkipera bawarskiego zespołu funkcję kapitana pełni obecnie Thomas Mueller, który trzeba przyznać zgodnie − wzorowo wypełnia obowiązki lidera swojego zespołu.

Hierarchia w monachijskim zespole jest znana nam wszystkim, lecz młodzi piłkarze "Die Roten" nie ukrywają i otwarcie mówią, że pewnego dnia chcieliby wziąć na swoje barki większą odpowiedzialność i pełnić rolę kapitana pierwszego zespołu.

Podczas ostatniego wywiadu dla bawarskiego "TZ" o swoich celach wypowiedział się Joshua Kimmich. Zdobywca Pucharu Konfederacji z 2017 roku otwarcie przyznał, że jego największym celem w Bayernie jest przejęcie pewnego dnia opaski kapitańskiej.

− Zostanie kapitanem Bayernu pewnego dnia jest moim wielkim celem. Musisz sobie na to jednak ciężko zapracować i stale grać na dobrym poziomie. To mój najważniejszy cel powiedział Joshua Kimmich.

Nie tak dawno temu Kimmich związał się umową z Bayernem do 2023 roku i można się tylko domyślać, że w przyszłości Joshua spełni swoje marzenie, gdyż już teraz wyrasta powoli na lidera zespołu.

źródło: TZ.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama18.03.2018 17:03
Ja jestem niemal pewny że kiedyś właśnie on będzie kapitanem nie tylko Bayernu ale i reprezentacji, kariera wypisz wymaluj Philip Lahm!!!
18.03.2018 12:16
Skoro mówi o takich rzeczach to chyba swoją przyszłość wiąże z Bayernem i to na długie lata to bardzo dobrze :)
18.03.2018 11:33
Zależy ile Neuer jeszcze pogra bo w tym roku skończy już 32 lata.. Jeśli z 5 lat to wtedy Kimmich może zostać jego bezpośrednim następcą, jeśli mniej to Boateng, Hummels czy Muller pewnie będą wyżej w hierarchii kapitańskiej. Pamiętajmy też o Sule on również ma odpowiednie predyspozdycje.
18.03.2018 10:36
Do tego moim zdaniem jeszcze co najmniej parę lat musi upłynąć choć ma wszelkie dane ku temu by zostać w przyszłości kapitanem Bayernu.

reklama