DieRoten.pl

Przed dwoma dniami Bayern Monachium pokonał na własnym podwórku drużynę FSV Mainz aż 5:2. Mimo wszystko sprawy dla monachijczyków nie układały się najlepiej w pierwszej połowie.

Przypominamy, że mistrzowie Niemiec schodząc do szatni, przegrywali po pierwszej połowie 2:0… Na całe szczęście po zmianie stron „Bawarczycy” wzięli się w garść, przejęli kontrolę nad meczem, całkowicie zdominowali i rozbili swoich rywali aż 5:2.

Odmiana gry bawarskiego klubu w dużej miała związek z faktem, że na boisku zameldowały się dwie nowe twarze (Niklas Suele oraz Leon Goretzka). Co więcej kluczowym okazało się też przesunięcie na prawy bok obrony Joshuy Kimmicha. W związku z tym rodzi się pytanie – czy Niemiec zadomowi się na boku na dłużej?

Joshua zaprezentował swoje umiejętności i odpowiednio dobrze zinterpretował rolę prawego obrońcy – powiedział Hansi Flick po meczu.

− W pierwszej połowie meczu, a zwłaszcza na prawej stronie, nie mieliśmy zbyt wielu sytuacji, z których mogliśmy być zadowoleni. Dlatego też zdecydowaliśmy się na zmianę – mówił dalej.

− Co do Kimmicha, to zdajemy sobie sprawę, że szóstka to jego ulubiona pozycja. Mimo wszystko Joshua gotów jest się poświęć dla dobra drużyny i zagrać tam, gdzie będzie potrzebny – podsumował Hansi Flick.

Słowa Hansiego zostały przez wielu ekspertów zinterpretowane jako możliwe przestawienie Kimmicha na prawą obronę, jednakże jak wynika z doniesień „Sport1” Joshua w dalszym ciągu planowany jest w Monachium jako szóstka. Niewykluczone jednak, że od czasu do czasu Niemiec mógłby zagrać na prawej stronie, gdyby wymagała tego sytuacja.

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (12)

reklama05.01.2021 20:30
Według mnie miejsce Kimmicha jest w środku pomocy. Problemem na prawej obronie jest, i bądźmy tutaj szczerzy, ubogie zastępstwo przy słabej formie lub kontuzji Pavarda.
05.01.2021 18:37
Trzeba spytać Josha, czy nie ma gdzieś brata bliźniaka równie utalentowanego. Wtedy jeden na środek, drugi na PO i problem z głowy :D
05.01.2021 16:13
Wiadomo,że dobro drużyny najważniejsze i Josh zagra gdzie będzie trzeba. W niedzielę się udało ale przy poważniejszym przeciwniku pewnie na nic by się zdały takie zabiegi. Trochę to niepokojące,że nie mamy zmienników odpowiedniej jakości i przy każdej absencji czy słabej dyspozycji jakiegoś podstawowego zawodnika musi Hansi kombinować przez duże K.
05.01.2021 13:45
I bardzo dobrze, bo nie ma komu grać w środku pola. Nawet jak jest Kimmich to brakuje choć jednego zmiennika, zakładając słabą formę lub kontuzje Leona czy Tolisso.
05.01.2021 13:04
Przydałby się nam w końcu jakiś solidny grajek na tej prawej obronie, tudzież jakaś stabilizacja. Bo Pavard niby jest ok, ale w tym sezonie wypada dość przeciętnie.
05.01.2021 12:34
@kicek
Z tym że Richards to raczej szykowany jest na stopera w naszym klubie, a jeżeli klub nie ściągnie nikogo( na to się nie zanosi) to będą dalej grać Pavard i Sarr, a w sytuacji fatalnej Süle i może potem Richards.
05.01.2021 12:07
Po co mamy Richardsa, ja nie widziałem jeszcze żeby zagrał słabo, a On tylko ławka.
05.01.2021 11:56
Po odejściu Thiago, jedynie Kimmich potrafi zagrać techniczną piłkę więc on teraz musi grać w środku, bo Goretzka nie jest tak technicznym zawodnikiem. Jak ktoś już wspomniał, najlepiej byłoby go sklonować, wtedy mógłby grać na obu pozycjach.
05.01.2021 11:33
Oni wiedzą tyle co my!! nikt nie wie co siedzi w głowie trenerowi!!
05.01.2021 11:25
Ciekawe co na to Alaba, który od lat gra w Bayernie na boku obrony, chociaż jego ulubioną pozycją też jest pozycja szóstki. A tu przychodzi jakiś młodzik i możliwość gry na pozycji, na której on chciał od zawsze grać już po jednym roku. Ma prawo czuć się odrobinę zawiedziony.
05.01.2021 11:21
Kimmich może grać na obu pozycjach zależnie od sytuacji przecież Lahm przez wiele lat był przestawiany dokładnie na te same pozycje tylko, że przydałby się ktoś podobny do Joshuy w kadrze...
05.01.2021 10:23
Gdyby tak tylko można było sklonować Kimmicha to fajnie byłoby go mieć zarówno w środku pola jak i z prawej strony defensywy.