DieRoten.pl

Kimmich na stałe w środku pomocy?

31.12.2019, 13:46:25
FotoOlimpik

We wczorajszym wydaniu niemieckiego magazynu "Kicker" znajdziemy bardzo obszerny wywiad z obecnym szkoleniowcem Bayernu Monachium, czyli z Hansim Flickiem.

54-letni trener "Gwiazdy Południa" poruszył wiele tematów związanych nie tylko z drużyną, ale i również jej poszczególnymi piłkarzami. Dla przykładu Hansi zabrał głos między innymi w sprawie Jerome'a Boatenga, którego przyszłość od kilku miesięcy jest niepewna.

Fragmenty wypowiedzi opiekuna pierwszej drużyny FCB znajdziecie tutaj. Warto również wspomnieć, że w tej samej rozmowie, Flick odniósł się do osoby Joshuy Kimmicha, który w trwającym obecnie sezonie miał już okazję grać nie tylko na prawej obronie, ale przede wszystkim w środku pomocy.

Szkoleniowiec "Dumy Bawarii" nie planuje dokonywać zmian i w dalszym ciągu widzi młodego Niemca jako szóstkę, gdzie też występuje przecież w kadrze narodowej.

Gra już na tej pozycji i nadal będzie grał w kadrze narodowej Niemiec. Wciąż posiada większy potencjał, aby grać jako defensywny pomocnik. Jest tam bardziej skoncentrowany zauważył Hansi Flick.

− Dobrze czyta grę, posiada wiele rozwiązań oraz możliwości gry z piłką i przeciwko niej podsumował 54-letni trener FCB.

Od początku sezonu 2019/20 Kimmich rozegrał w sumie 26 spotkań o stawkę dla pierwszego zespołu Bayernu. Jego dorobek w tym okresie to dwa trafienia oraz udział przy pięciu kolejnych. Niewykluczone, że zimą monachijczycy postarają się sprowadzić nowego bocznego obrońcę, dzięki czemu Kimmich nie będzie musiał już wracać na bok obrony.

źródło: Kicker

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (16)

reklama01.01.2020 19:44
Może nie notuje tylu asyst, ale to naturalne, gdyż gra jako defensywny pomocnik. Defensywny. Ma przynajmniej większy udział w rozgrywaniu większości akcji, bo te zazwyczaj muszą przejść przez środek. Ja nie mam zastrzeżeń do jego gry w środku.
01.01.2020 17:03
Podobno Josh jest wymarzonym kandydatem dla Barcelony do gry...na prawej obronie.
Ich inna opcja jest też Lukas.
01.01.2020 13:42
Z genialnego prawego obrońcy robi nam się wyłącznie dobry defensywny pomocnik.

Jeśli faktycznie nie będzie już grał na PO, to obowiązkowo trzeba kupić nowego obrońcę i defensywnego pomocnika, bo Kimmich na chwilę obecną nie daje nam jakości pozwalającej myśleć o LM. A nie jesteśmy BVB żebyśmy dawali czas na rozwój zawodników, bo może wypalą...
01.01.2020 11:15
Za słowami trenera powinien pójść transfer, ale to tymczasowy trener, a co jeśli kolejny powie, że Kimmich wraca na bok obrony i potrzeba dwóch defensywnych pomocników? W Bayernie potrzeba stabilizacji myśli szkoleniowej, bo piłkarze co półtora roku są rzucani z pozycji na pozycję...
31.12.2019 17:22
Z tego co pamiętam Lahm w 2006 na MŚ latał na obronie, zapamiętałem go bo już wtedy chyba był po złamaniu ręki i tak biegał asekuracyjnie z tą ręką.
31.12.2019 17:12
Dla mnie zawsze powinien być obrońcą!!
31.12.2019 17:12
Lahm tez gadał za Pepa i podczas MŚ 2014, że nie chce być rzucany z pomocy do obrony i na odwrót. Chciał mieć jasno określone gdzie gra.
31.12.2019 16:32
Sezon wcześniej grał na PO i wymiatał, teraz niby w środku lepiej gra, no ale konkurencja kontuzjowana przez cały sezon na tej pozycji.
Ja tam jestem dalej zdania, że Naszą mocą było Lahm>Robben>Muller +- do kogoś.
Kimmich>Muller> Lewy
Kimmich > Lewy
W środku czasem odłącza mu prąd, Vidal przy nim to grzeczniaczek momentami, nawet mieli przecież spięcie w Pucharze Konfederacji jak obaj grali w Bayernie, ale żeby nie było to co jest jego wadą jest również zaletą, rzadko młodzi potrafią być tacy stanowczy, agresywni, charakterni. Acha te dyskusje z sędziami, ktoś go musi tego oduczyć.
31.12.2019 16:12
Patrząc na jego grę w tym sezonie to zdecydowanie lepiej wyglądał w środku pola niż na boku obrony. Powinien mieć jasno określoną pozycję to ustabilizowałby formę czy tu czy tu, ciągłe zmienianie mu pozycji mu nie pomaga
31.12.2019 15:43
Kimmich to naturalny środkowy pomocnik, wystarczy w Bayernie już tych zmian pozycji, wcześniej Alaba i Lahm.
31.12.2019 14:59
Kimmich to jednak piłkarz ofensywny. Ma wielki ciag na bramke rywala i swietne podania. Na boku/srodku obrony zawalał jednak wazne mecze w reprezentacji (Francja, MS) czy u nas (Juve, w BL). Dlatego Loew juz go tam nie wystawia, mimo, że ma kim grać w środku pola. Zawsze był to środkowy pomocnik, tak był całe życie szkolony. Pep z braku ludzi wystawił go w obronie gdy niekiedy graliśmy 3 obrońców. Loew z braku ludzi wystawił go po odejściu Lahma na prawej obronie. Ofensywnie dużo daje, defensywnie zawsze jest to ryzyko.
31.12.2019 14:24
Dobre piły daje. Niech gra.
31.12.2019 14:06
Jeśli Kimmich zostaje na ŚPD to potrzebujemy dwóch prawych obrońców, Boateng na 90% odejdzie latem, więć ŚO też, Klostermann może być, ale to jest ławka. Potrzebujemy Cancelo na prawą obronę, powinniśmy wypożyczyć go latem na rok, z opcją wykupu.
31.12.2019 14:05
Z całym szacunkiem do Flicka, ale to jest beznadziejny pomysł. Ma tam grać tylko temu by spełnić zachciankę i aspiracje Kimmicha do gry bardziej ofensywnej?
Na prawej obronie był jednym z najlepszych na świecie, bo media tak jednak o nim mówiły. W zeszłym sezonie gdy grywał jako PO zaliczył 19 asyst, dwa lata temu 17 asyst. Nie wiem, jakoś nie przemawia do mnie Kimmich na ŚPD.
I skoro mamy deficyt na pozycji ŚPD to już nie lepiej ściągnąć prawdziwego defensywnego pomocnika, który będzie rozgrywał piłki, a nie prawdziwego, klasowego prawego obrońce przerabiać teraz na pomocnika?

Reasumując moim zdaniem to jest strzał w kolano. Trzeba patrzeć na dobro całego zespołu, a nie na aspiracje pojedynczych jednostek. Zespół na tym tylko straci.
31.12.2019 14:01
Mam mieszane odczucia do jego występów i mimo wszystko wydaje mi się, że więcej daje drużynie na prawej strony obrony.
31.12.2019 13:53
Ja go tam nie widzę no ale trudno,Josh chciał i dostał co chciał.
Prędzej bym chciał zobaczyć Alabe w środku pola.

reklama