DieRoten.pl

Kimmich chwali Renato Sanchesa

22.07.2019, 08:47:29
Photogenica

Renato Sanches z pewnością nie zaliczy minionego sezonu 2018/19 do najbardziej udanych w swojej karierze... Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki Portugalczyk rozegrał raptem 782 minuty.

Jak większość z nas dobrze pamięta przed rozpoczęciem sezonu 2018/19 Niko Kovac zapowiadał, że osobiście zajmie się odbudową kariery młodego pomocnika. Na obietnicach tylko się skończyło, albowiem Portugalczyk rzadko otrzymywał szansę gry od samego początku.

Do niedawna mówiło się, że Renato Sanches odejdzie tego lata z Monachium, ale ostatnie wypowiedzi samego zawodnika i trenera „Gwiazdy Południa” raczej jasno stawiają sprawę – 21-latek nigdzie się nie wybiera i nie zmieni otoczenia klubowego.

Ostatnio na łamach „Sport1” na temat swojego kolegi z zespołu wypowiedział się Joshua Kimmich. Niemiec podkreślił, że mistrz Europy z 2016 roku posiada ogromny potencjał, zaś zawsze kiedy tylko otrzymywał okazję gry, to pokazywał się z bardzo dobrej strony.

Kiedy Renato otrzymywał szanse, to zawsze radził sobie bardzo dobrze, zwłaszcza mając na uwadze jego sytuację. On posiada ogromny potencjał. W dzisiejszych czasach za kogoś o takiej jakości musiałbyś zapłacić 60 milionów euro – skomentował Kimmich.

− Z własnego doświadczenia wiem, że gra co 5 lub 6 tygodni nie jest łatwa. Znajdujesz się wtedy pod presją, ponieważ ludzie oczekują od ciebie czegoś i jeśli nie spełnisz ich oczekiwań, to pojawiają się głosy: ‘Dlatego właśnie nie gra!’ – podsumował Niemiec.

Od momentu swojego transferu na Allianz Arenę Renato rozegrał w sumie 50 spotkań, w których to strzelił 2 bramki oraz zanotował 3 asysty. Warto nadmienić, iż nie jest to już pierwszy raz, kiedy Sanches jest chwalony przez kolegów – ostatnio w podobnym tonie wypowiedział się Neuer.

źródło: Sport1
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama24.07.2019 02:08
Kovać miał go odbudować. Tylko, że nie dawał mu szans. Liczę, że zmieni się to w tym sezonie.
22.07.2019 23:03
Jak było każdy widział. Wątpię by coś się w sytuacji Portugalczyka zmieniło.
22.07.2019 21:16
oj tam nie każdy każdego... zarządowi to się obrywa jednak w temacie kadry,transferów ;-)
też mi się wydaje, że Renato nie dostał takiej porządnej szansy - przez taką rozumiem grę przez kilka spotkań z rzędu tak żeby być w rytmie i móc ocenić go w dłuższej perspektywie.
22.07.2019 20:11
Ostatnio w klubie każdy każdego chwiali, tylko ciekawe jakie wyniki będą na koniec sezonu.
22.07.2019 11:59
Ja nie widziałem niczego w poprzednim sezonie co miałoby dawać światełko w tunelu. Jedna fartowna akcja na pałe w meczu z Benfiką to trochę mało. Głowa w dół i dzida do przodu, która zazwyczaj kończy się na pierwszym obrońcy, decyzje podejmowane na boisku na poziomie U16.
22.07.2019 09:27
Myślę, że warto dać Renato prawdziwą szansę. Jak grał w minionym sezonie to naprawdę zdarzały mu się świetne występy jak ten z Benfiką chociażby. Chłopak może grać na kilku pozycjach, czy to na "8", "10", czy na skrzydłach, więc mógłby być w rotacji ze sporą ilością graczy, nawet po przyjściu nowego skrzydłowego.

Awaryjnie, jeśli nasz super Zarząd nie poradzi sobie z transferem kogoś na bok pomocy to żeby nie zostać z samym Gnabrym i Comanem po prostu przemianowałbym Renato na skrzydłowego na stałe. Właśnie grając na prawym skrzydle wybił się na EURO 2016.

Oby tylko ten sezon nie wyglądał jak poprzedni, bo jak tak będzie to już będzie koniec Sanchesa w FCB i trzeba będzie dać mu odejść.

reklama